Złamany słup energetyczny zawisł nad ulicą
14 kwietnia 2021
Patrolujący 13 kwietnia teren dzielnicy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu słupa oświetleniowego przy ulicy Zabranieckiej. Sytuacja okazała się groźniejsza niż z pozoru mogło się wydawać.
Około godziny 16:30 funkcjonariusze byli już na miejscu. Ustalili, że złamany został betonowy słup energetyczny.
- Jego część zwisała na przewodach elektrycznych bezpośrednio nad jezdnią.
Urzędnicy chcą zmienić nazwę historycznej ulicy na Bródnie
Urzędnicy znów chcą zmienić nazwę przedwojennego odcinka ulicy Piotra Wysockiego na Bródnie. Czy sprzeciw Rady Dzielnicy Targówek powstrzyma ten absurd?
Strażnicy wezwali jeszcze jeden patrol, ponieważ konieczne było czasowe zamknięcie przynajmniej jednego pasa ruchu. O zdarzeniu powiadomiono pogotowie energetyczne, pogotowie drogowe, policję i nadzór ruchu komunikacji miejskiej - informują strażnicy miejscy.
Ruch wstrzymano całkowicie
Ze względu na duże zagrożenie przewrócenia się konstrukcji i zerwania przewodów, mundurowi zabezpieczyli teren, a w czasie usuwania uszkodzonego słupa i instalacji energetycznej ruch wstrzymano całkowicie. Przywrócono go około osiemnastej.
(DB)







































