Bary i restauracje u Haberbuscha. Piwnice zyskają nowe życie
31 marca 2021
Podziemna leżakownia z 1920 roku zmienia się w kompleks restauracji, który może stać się poważną konkurencją dla Hali Koszyki.
Kwartał między Chłodną, Wronią, Grzybowską i Żelazną to jedno z miejsc w Warszawie, które zmieniły się w ostatnich latach dosłownie nie do poznania. W miejscu dawnego browaru Haberbuscha i Schielego powstały bloki mieszkalne, apartamentowiec i biurowce, a zabytki z XIX i XX wieku zostały kompleksowo wyremontowane. Następnym elementem układanki ma być otwarcie zespołu barów i restauracji, które powstają w piwnicach zbudowanych około 1920 roku.
Piwnice Haberbuscha odkopane. Powstaną kawiarnie i restauracje
To będzie najbardziej widowiskowa część kompleksu powstającego w miejscu dawnych browarów. Rozpoczęły się prace nad Piwnicami Czasu.
Food Hall Browary
- Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której historia, kultura, artyzm i gastronomia wzajemnie się przenikają - mówi Aleksander Köffer-Likus z Food Hall Browary. - Będzie to miejsce o wysokim standardzie, zapewniające niezapomniane doświadczenia kulinarne. Ogromną wagę przywiązujemy do efektu wizualnego przygotowywanej przestrzeni, dobrze wyselekcjonowanej muzyki i obcowania ze sztuką. Miejsce to będzie idealnie przystosowane do grupowych spotkań ze względu na duże strefy gastronomiczne i szeroką ofertę różnorodnych dań, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
Food Hall Browary będzie mieścić się w dawnych magazynach i piwnicach browaru Haberbusch i Schiele, które oryginalnie były połączone z budynkiem warzelni. Do dziś przetrwał nie tylko układ wnętrz i arkady, ale też oryginalny materiał budowlany: cegła ceramiczna.
Restauracje w industrialnym klimacie
- Dostarczane przez nas stoły, krzesła, lady, leżaki i zabudowy będą utrzymane w tonacji spójnej dla charakterystyki tego wnętrza - zapowiada Daniel Ochońko, prezes Trust Us. - Wśród wykorzystanych materiałów góruje przede wszystkim lite dębowe drewno; pojawią się jednak różne akcenty industrialne, takie jak różnokolorowa stal czy szkło zbrojeniowe. To swoiste połączenie starego z nowym pozwoli nam stworzyć prawdziwie unikalną przestrzeń.
Jak zapowiada inwestor, sercem obiektu będzie bar centralny, wokół którego znajdzie się 12 restauracji, "wine bar" oraz 300 miejsc siedzących. Autorem projektu wnętrz jest warszawska pracownia NOKE Architects.
(dg)