REKLAMA
LINKI SPONSOROWANE
Przebudowę ulicy Przasnyskiej wraz z poboczem wykonano całkiem niedawno. Jak się okazuje, niektórzy nie w pełni są zadowoleni z jej metamorfozy. Czy jest szansa na ewentualne poprawki?
Przytaczając list od mieszkanki, dwójka radnych zgłosiła sprawę zalewanego terenu handlowo-usługowego przy ul. Wyki 2. Po sierpniowej ulewie jeden z lokali nie nadawał się do użytku. Przedsiębiorcy ponoszą straty, a za wszystko - według ekspertyzy - odpowiada pobliski system kanalizacji. Warszawscy wodociągowcy są jednak innego zdania.
Przez kilka lat był turystyczną atrakcją i wizytówką Warszawy. Zamontowany w 2014 roku na południowej stronie mostu Gdańskiego - nie świeci od dawna.
Mieszkańcy bloków zbudowanych w okolicy Dworca Gdańskiego w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą. PKP PLK zapowiedziało postawienie nowych ekranów akustycznych, które ograniczą hałas przejeżdżających pociągów.
Po każdym większym deszczu alejki prowadzące do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Brygadzistów 18 stoją pod wodą. Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa Jelonki coś w końcu z tym zrobi?
Co dalej z opuszczoną stacją paliw BP na Żoliborzu, tuż przy ruchliwej trasie S8? Jest "bezpańska", jak gdyby znajdowała się gdzieś na wyludniającej się prowincji, a nie na wartej miliony działce w Warszawie, w miejscu o największym natężeniu ruchu samochodowego w Polsce.
Bemowski radny interweniuje w sprawie planowanej inwestycji Spółdzielni Mieszkaniowej "Wola" u zbiegu ulic Radiowej, Wrocławskiej, Rosy Bailly i Bandrowskiego. Ponieważ powstaną tam bloki, mieszkańcy pobliskich budynków martwią się o około 100 miejsc parkingowych, z których od lat korzystali. Gdzie będą parkować?
Jedna z radnych zaproponowała, aby oficjalnie edukować mieszkańców w sprawie właściwego zachowania wobec psów i ich opiekunów. Akcja ma na celu zapobieganie niepotrzebnym konfliktom na linii psiarze - pozostali mieszkańcy. Czy nie jest to zbyt naiwne? I co w tej sprawie może zrobić bemowski ratusz?
Już w Sylwestra w Teatrze Komedia czeka nas podróż w czasie do Warszawy z początków XX wieku. W "Karnawale warszawskim" - pisanym przez Cyryla Danielewskiego jako błaha komedia omyłek - wszystko zaczyna się od chęci znalezienia dobrych życiowych partii.
Od wiosny zmienią się zasady parkowania na Zastrasiu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa rozda identyfikatory, które kierowcy będą musieli zostawiać w widocznym miejscu pod przednią szybą.
Narodziny dziecka wiele zmieniają. Także sposób, w jaki patrzymy na otaczającą nas rzeczywistość, w tym bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.
Na skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich zielone światło świeci się zbyt krótko. Na tyle krótko, że np. seniorzy nie mogą przejść w ciągu jednej fazy, ratując się pozostaniem na wysepkach. Czy da się jakoś rozwiązać ten problem?