REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

inwestycje

 

W porcie Czerniakowskim powstanie bosmanat z kawiarnią i restauracją

  29 grudnia 2021

W porcie Czerniakowskim powstanie bosmanat z kawiarnią i restauracją
źródło: UM Warszawa

Warszawski ratusz ogłosił konkurs architektoniczny na projekt budynku, który wyrośnie w porcie Czerniakowskim.

REKLAMA

Według zapowiedzi urzędu miasta budynek czerniakowskiego bosmanatu będzie "piękny i wielofunkcyjny". Konkurs architektoniczny na projekt potrwa do 25 kwietnia.

REKLAMA

Nowy bosmanat w Warszawie

Obecny bosmanat to piętrowy, błękitny budynek. Nowy będzie nieco większy: od strony Wisłostrady zaplanowano dwie kondygnacje, od strony rzeki - trzy.

- To będzie kluczowy element rewitalizacji portu Czerniakowskiego - zapowiada Jan Piotrowski, pełnomocnik d/s Wisły. - Tu świat wodniaków styka się z miastem. W porcie jest około 150 miejsc cumowniczych, są barki mieszkalne, można na jego terenie przeprowadzić drobne naprawy, w bosmanacie załatwia się formalności. Chcemy, żeby w bosmanacie mieszkańcy mogli ten świat zobaczyć i uzyskać informacje dotyczące wszelkiego rodzaju aktywności sportowych, rekreacyjnych i żeglugowych realizowanych przez cały sezon w Dzielnicy Wisła. Żeby nie była to tylko hermetyczna przestrzeń wodniacka.

REKLAMA

Restauracja nad Wisłą

Projekt budynku będzie musiał uwzględniać ogólnodostępną przestrzeń gastronomiczną. W bosmanacie powstaną restauracja i kawiarnia z tarasem, z którego będzie można popatrzeć na życie portowe i na Wisłę. W budynku znajdą się też siłownia i sauna. Warszawski ratusz chciałby stworzyć miejsce, gdzie wodniacy będą chcieli zacumować i zostać trochę dłużej, niż tylko na dopełnienie formalności portowych.

- To będzie brama z miasta nad Wisłę - mówi Piotrowski. - Tutaj mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się, gdzie skorzystać z oferty armatorów realizujących rejsy w ramach oferty stołecznej żeglugi pasażerskiej, gdzie wypożyczyć kajaki, gdzie cumują optimisty, gdzie zaczynają się zajęcia stand up paddle albo jak zdobyć patent stermotorzysty.

Konkurs na projekt rozpisał Zarząd Zieleni we współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pula nagród wynosi 70 tys. zł.

(dg)

 

Komentarze (1)

# wodnik szuwarek

30.12.2021 10:59

3 pietra od strony Wisły za nasze podatników pieniądze żeby wynająć pomieszczenia na knajpy kolesiom radnych.
O jakich formalnościach portowych p. Piotrowski mówi ? Na kasę i informację wystarczy mała budka.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA