REKLAMA

Puls Warszawy

kronika policyjna

 

W ciągu trzech miesięcy naliczyli 370 tys. zł odsetek

  8 lipca 2022

W ciągu trzech miesięcy naliczyli 370 tys. zł odsetek
źródło: KRP V

Policjanci z Żoliborza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zmuszali pokrzywdzonego do zwrotu rzekomego długu. Każdego dnia miał naliczane bardzo wysokie odsetki.

REKLAMA

Do żoliborskiego komisariatu zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował, że 27 czerwca w garażu podziemnym przy Rydygiera został pobity przez dwóch mężczyzn. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jeden z jego współpracowników twierdził, że jest mu winien 20 tys. złotych. Pijany 28-latek zdewastował windę, bo drzwi się zablokowały Pijany 28-latek zdewastował windę, bo drzwi się zablokowały
Strażnicy miejscy, którzy po południu 24 maja pełnili służbę na Wrzecionie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie dewastującym windę w jednym z bloków. Zgłoszenie - niestety - okazało się prawdziwe. Sprawca został ujęty.
Kwota ta, w ciągu trzech miesięcy wzrosła do prawie 390 tys. złotych. Przez ten czas mężczyzna, jego rodzina i znajomi byli nękani przez nieznane im osoby.

Dwie atrapy broni, kajdanki i inne "gadżety"

Kryminalni z Żoliborza ustalili dane personalne i miejsce zamieszkania dwóch sprawców. Kilka dni temu chcieli zatrzymać samochód jednego z nich do kontroli, jednak gdy tylko kierowca zorientował się, że ma do czynienia z policjantami, zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu 53-letek został zatrzymany. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli dwie atrapy broni, kajdanki oraz ręczny miotacz gazu (RMG), a w mieszkaniu kominiarki, RMG oraz środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Drugi z mężczyzn (31-latek) trafił do policyjnego aresztu tego samego dnia.

Zapraszamy na zakupy

Uporczywe nękanie i wymuszenie rozbójnicze

Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów za uporczywe nękanie i wymuszenie rozbójnicze, a 53-latkowi dodatkowo za posiadanie mefedronu i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 53-latka areszt na trzy miesiące Wobec 31-latka zastosowany został dozór policyjny. Obu mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Hftuhbj

08.07.2022 10:56

No i sąd szanowny powinien im wlepić po te 10lat i CH im w D
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA