REKLAMA

Targówek

Uważaj na swoje auto

 

Uwaga! Kradną koła na Bródnie

  10 maja 2012

alt='Uwaga! Kradną koła na Bródnie'

Mieszkańcy Bródna twierdzą, że rejon ulic Rembielińskiej, Poborzańskiej, Ogińskiego i Bazyliańskiej upodobali sobie złodzieje kół. Policja odpowiada, że nie było żadnych zgłoszeń z tego rejonu. - Kto by latał ze wszystkim na komendę, szkoda czasu na zeznania i tak nie namierzą złodziei - mówi mieszkaniec.

REKLAMA

- W ciągu ostatnich kilku tygodni złodzieje ogołocili z kół już trzy auta - mówi pan Władysław. Jak twierdzi, za każdym razem powtarza się taki sam scenariusz. - Najpierw gasną latarnie przy parkingach, a rano okazuje się, że jakieś auto stoi na cegłach, pozbawione kół. Zaczynamy się martwić, czyje będzie następne - dodaje mieszkaniec bloku przy Rembielińskiej. Kradnąc koła, złodzieje przy okazji niszczą auta. W jednym z pojazdów uszkodzono w ten sposób tarcze hamulcowe. - Samochód musiał im chyba spaść z podnośnika, bo tarcze nie nadają się już do użytku - mówi pan Władysław.

Policjanci są zaskoczeni informacjami mieszkańców, ponieważ w ich komputerze nie ma żadnych zgłoszeń z rejonu tych ulic. - Od początku marca mamy zarejestrowanych tylko pięć zdarzeń, które dotyczyły kradzieży kół.

Samochód musiał im chyba spaść z podnośnika, bo tarcze hamulcowe nie nadają się już do użytku - mówi pan Władysław.
Do żadnego z nich nie doszło jednak w rejonie Rembielińskiej, Poborzańskiej, Ogińskiego czy Bazyliańskiej - mówi Monika Brodowska, rzeczniczka policji na Targówku. Jak twierdzi, nie oznacza to jednak, że do takich kradzieży nie doszło. - Być może przypadki te nie zostały zgłoszone. Zdarza się, że złodzieje przez kilka dni obserwują dane auto. Gdy widzą, że nie jest ruszane z miejsca przez dłuższy czas, kradną z niego co tylko się da - dodaje rzeczniczka.

Zdaniem mieszkańców złodziejem może być ktoś z okolicznych bloków, kto dobrze zna środowisko. - Ludzie często wyjeżdżają na dłuższy czas, pozostawiając auto na niestrzeżonym parkingu przed blokiem. Wystarczy, że ktoś o tym wie i już jest okazja. Moim zdaniem muszą się tym zajmować jakieś małolaty - mówi pan Leszek. Twierdzi, że pomocne byłyby częstsze patrole policji na osiedlowych uliczkach i parkingach. - Policjanci każdego dnia i każdej nocy wjeżdżają w wąskie osiedlowe uliczki i na parkingi. Dzięki takim działaniom już wielokrotnie udało nam się złapać złodziei na gorącym uczynku. Mieszkańcy muszą jednak pamiętać, że mamy ograniczone kadry i spory teren do patrolowania. Nie możemy być wszędzie naraz - mówi rzeczniczka policji na Targówku. Apeluje też, by mieszkańcy zgłaszali wszystkie podejrzane zachowania osób w dzielnicy na telefon dyżurnego 22 603-75-55. Dzięki temu policjanci będą mogli szybciej reagować.

matt

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Rafik67

27.06.2012 09:59

Na Suwalskiej wzdłuż Ogródka Jordanowskiego też często widać samochody na cegłach ...... ale straż wiejska....o sorki -miejska- woli łapać babcie handlujące pietruszką pod bazarkiem niż złapać złodziei kół :/

# robson

11.07.2012 11:55

Slusznie rejon Turmonckiej i Labiszynskiej 23 i 23a -codziennie kupa pijakow pijacych pod chmurka i halasujacych do pozna juz 2 razy skradziono mi "koguta" z taksowki permanentny brak patroli a jasli juz sie pojawi to przejazdem nawet nikomu nie chce sie wyjsc z samochodu jesli na to maja isc publiczne pieniadze to lepiej dofinansowac policje a darmozjadow pogonic
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA