REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Ułożono pierwsze szyny na Kasprzaka. Rośnie zielone torowisko

  24 maja 2022

Ułożono pierwsze szyny na Kasprzaka. Rośnie zielone torowisko
źródło: Tramwaje Warszawskie

Już w przyszłym roku będzie gotowa nowa trasa tramwajowa na Woli. Mieszkańcy nowych osiedli dojadą w 10 minut do centrum Warszawy. Na budowie tramwaju pojawiły się już pierwsze szyny.

REKLAMA

Wykonawcy inwestycji pracują obecnie w dwóch miejscach przy Karolkowej i Redutowej. W pierwszym miejscu trwają roboty związane z budową nowych torów. Zespawano przywiezione szyny.

Wkrótce zaczną się kolejne etapy konstruowania nowego torowiska obsadzonego rozchodnikiem, który nie wymaga podlewania i zakwita wieloma kolorami. W Warszawie jest już ponad 25 km zielonych torów i przybędą kolejne.

REKLAMA

Tramwaj na Kasprzaka

Przy Redutowej tramwajarze pracują przy przejściu podziemnym prowadzącym do przystanku tramwajowego a na Wolskiej są prowadzone prace przygotowawcze przed budową wiaduktów. Na perony i do przejścia będzie można dostać się z pomocą schodów, wind i pochylni. Niebawem zostaną usunięte kolizje sieci sanitarnej i elektroenergetycznej z zaprojektowaną infrastrukturą. Budowa ma się zakończyć w 2023 roku.

Nowa trasa zapewni szybki dojazd do dwóch stacji metra: Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Przejazd potrwa zaledwie kilka minut. Na otwarcie tramwaju na Kasprzaka czekają mieszkańcy szybko rozbudowujących się osiedli w rejonie Jana Kazimierza. Pasażerowie skorzystają z nowych przystanków przy Płockiej, stacji kolejowej Wola oraz przy Ordona.

REKLAMA

Zasadzą 94 drzewa

W ramach inwestycji tramwajarze zasadzą także 94 nowe drzewa: klony pospolite, jesiony wyniosłe, wiązy szypułkowe i dęby szypułkowe. Średnica pni powinna być nie mniejsza niż 16 cm a docelowo rośliny sięgną nawet 20 metrów wysokości i będą mieć korony o 15-metrowej średnicy.

Posadzonych zostanie także 413 m2 traw ozdobnych i bylin oraz 6,6 tys. m2 krzewów. Nasadzenia krzewów, traw ozdobnych i bylin wyznaczono przy peronach tramwajowych, przy skrzyżowaniach, w pasach między jezdniami oraz wzdłuż Wolskiej. Z kolei drzewa zaprojektowano jako uzupełnienie szpalerów wzdłuż Wolskiej i Kasprzaka oraz w obrębie inwestycji. Betonowe ściany przy przystanku w wykopie u zbiegu Wolskiej i Kasprzaka będą obsadzone pnącymi roślinami. Na skraju torowiska i parku Powstańców Warszawy będzie podwójny, a miejscami nawet potrójny szpaler drzew.

(lm)

.
 

Komentarze (1)

# KOL1

09.06.2022 15:33

Na ul. Kasprzaka były już kiedyś szyny tramwajowe do
stacji kolejki Kasprzaka tylko komuś to się nie spodobało to je zasypali, a teraz odkrycie, że były kiedyś tory tramwajowe.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA