REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Nowy skwer w sercu Woli. Ma być zielonym centrum dzielnicy

  23 maja 2022

Nowy skwer w sercu Woli. Ma być zielonym centrum dzielnicy
źródło: ZZW

Oczekiwana przez mieszkańców budowa skweru Gwary Warszawskiej ruszy prawdopodobnie pod koniec roku. Inwestycja będzie kosztować 5 mln zł.

REKLAMA

Skwer Gwary Warszawskiej - taką nazwę nosi od 2017 roku zaniedbany teren w sąsiedztwie biurowca Adgar PDT Wola i Urzędu Pracy przy Młynarskiej. Jak informuje wolski ratusz, jeszcze w tym roku rozpocznie się jego przebudowa na zielone centrum dzielnicy, gdzie mieszkańcy Woli będą mogli wypoczywać od zgiełku miasta.

REKLAMA

Skwer Gwary Warszawskiej

- Plac był umownym centrum tej okolicy i ważnym punktem spotkań - przypomina burmistrz Krzysztof Strzałkowski. - Znajdował się tu lunapark Wenecja, modernistyczny bar o tej samej nazwie, kino W-Z czy dom handlowy PDT.

Później to miejsce zaniedbano, ale mam nadzieję, że w tym roku ruszymy z remontem a w przyszłym zakończymy prace.

Budowa skweru Gwary Warszawskiej nie jest inwestycją urzędu dzielnicy, ale Zarządu Zieleni. Obok Pedetu powstanie kameralny zakątek, gdzie spacerowicze będą mogli odpocząć wśród drzew i krzewów. Staną tam: mała scena, ścianka wspinaczkowa, siłownia, plac zabaw, kino plenerowe i kawiarnia. Skwer będzie oczywiście oświetlony, a także monitorowany.

REKLAMA

Projekt na raty

- Obecnie toczą się prace nad projektami a ich odebranie ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniami planowane jest na sierpień - przekazał w imieniu Zarządu Zieleni wolski radny Kamil Giemza. - Później pozostaje ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekipa budowlana wejdzie na skwer pod koniec tego roku.

Podczas przygotowań do inwestycji doszło do zaskakującej sytuacji. W lipcu ubiegłego roku Zarząd Zieleni ogłosił, że przetarg na projekt wygrała firma LS-Project. 9 sierpnia urzędnicy anulowali decyzję wyjaśniając, że zauważyli błąd rachunkowy polegający na nieodpowiednim zsumowaniu kosztów poszczególnych prac. Następnie Zarząd Zieleni jeszcze raz przystąpił do sprawdzania ofert, co trwało aż do 28 sierpnia. Po ponownym podliczeniu punktów okazało się, że przetarg wygrał... LS-Project.

(dg)

.
 

Komentarze (3)

# azs

24.05.2022 11:24

strasznie się ta inwestycja przedłuża i bałem się, że coś nie tak, no ale chyba jednak powstanie :)

# qvertz

02.06.2022 08:45

Okoliczni mieszkańcy na pewno się ucieszą. Będzie można spokojnie posiedzieć na ławeczkach wśród zieleni, piwko wypić, gazetkę poczytać. Wokół pełno sklepów z biedronką i społem na czele. To naprawdę może być strefa relaksu...

# asd

13.06.2022 23:54

Zachęcam do poparcia projektu.
https://bo.um.warszawa.pl/
projekt/27023

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA