REKLAMA

Bielany

drogi

 

Uliczki Starych Bielan dwukierunkowe dla rowerów?

  14 kwietnia 2015

Uliczki Starych Bielan dwukierunkowe dla rowerów?

Jezdnie jednokierunkowe dla samochodów, ale dwukierunkowe dla rowerów, to na zachód od Polski norma. Czy podobnie będzie na Starych Bielanach?

REKLAMA

Rower jest jedynym środkiem transportu, umożliwiającym dotarcie z punktu A do punktu B "od drzwi do drzwi". Ponieważ przy dużej liczbie ulic jednokierunkowych jednoślad traci swoją przewagę nad innymi pojazdami, coraz częściej - również na ulicach Warszawy - pojawiają się tzw. kontrapasy rowerowe albo po prostu znaki "zakaz wjazdu - nie dotyczy rowerów". Jezdnia staje się w ten sposób dwukierunkowa, ale tylko dla rowerów.

Na Starych Bielanach ulic jednokierunkowych jest dużo, dlatego w aktualnej edycji budżetu partycypacyjnego pojawił się projekt usprawnienia na nich ruchu rowerów przez montaż tabliczek "nie dotyczy rowerów". Krzysztof Rytel proponuje, by umożliwić rowerom jazdę w obu kierunkach na Płatniczej, Fukierów, Skalbmierskiej, Doryckiej, Rokokowej, Staffa, Nałkowskiej, Kleczewskiej, Lipińskiej, Cegłowskiej, Magiera, Babickiej, Zuga i Granowskiej.

- Dopuszczenie ruchu rowerów pod prąd na ulicach jednokierunkowych jest bezpieczne, gdyż kierowca i rowerzysta doskonale się widzą, jadąc z przeciwnych kierunków, a szerokość roweru umożliwia bezpieczne minięcie się (inaczej niż w przypadku samochodu jadącego pod prąd) - pisze projektodawca. - W poprzedniej edycji budżetu partycypacyjnego analogiczne projekty zostały wyłonione w dzielnicach Śródmieście i Ursus.

Obecnie projekt jest na etapie dyskusji. Jego całkowity koszt to 56 tys. zł.

Dominik Gadomski

 

Komentarze (2)

# genka6

14.04.2015 17:56

Po przeczytaniu foreverslim forum, w końcu dowiedziałam się jak schudnąć. Kupiłam odpowiedni suplement, zaczęłam również ćwiczyć i jeździć na rowerze. Jednak jak widać, jazda na rowerze może być niebezpieczna...

# cynik

15.04.2015 18:08

Życie też jest niebezpieczne. Może zamiast ordynernie spamować szeptanym marketingiem udaj się na tamten świat?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy