Udawały, że są z administracji
29 sierpnia 2008
Udawały pracowników administracji, sprawdzając rzekomo wadliwe rury, kaloryfery czy okna. Ich celem było obrabowanie starszych osób. Wpadły, ponieważ mieszkanka Turmonckiej nie dała się nabrać na złodziejskie sztuczki.
Oszustki pukały do drzwi emerytów, twierdząc, że administracja kazała im sprawdzić stan rur, kaloryferów lub okien.
Zdjęcie Bródna, którego już nie ma
Choć działo się to cztery dekady temu, po tamtych ulicach nie ma śladu. Jak wyglądało skrzyżowanie ulic Białołęckiej, św. Hieronima i Majowej na Nowym Bródnie? Pokazują to fotografie udostępnione naszej redakcji przez Oddział Bródno Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
Gdy jedna oglądała urzą-dzenia, druga plądrowała mieszkanie.
Lokatorka mieszkania przy ul. Turmonckiej nie uwierzyła kobietom. Dyskretnie wyprosiła je z mieszkania i zaalarmowała policję. Funkcjo-nariusze złapali złodziejki na ul. Łojewskiej.
19-letnia Łucja Ł. i 26-letnia Ewelina A. tra-fiły do komendy przy Chodeckiej. Tam okazało się, że obie mają bogatą przeszłość kryminalną, związaną przede wszystkim z kradzieżami i oszustwami. Dzień wcześniej ich łupem padły oszczędności emeryta w wysokości 5 tys. zł. Podobizny Łucji Ł. i Eweliny A. trafiły do komisariatów w całej Warszawie. Prawdopodobnie kobiety mają na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.
cehadeiwu
na podstawie informacji policji




































