REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

interwencja

 

Sąsiedzi go nienawidzą. Ma przerobiony wydech i szaleje po ulicach w środku nocy

  12 stycznia 2023

Sąsiedzi go nienawidzą. Ma przerobiony wydech i szaleje po ulicach w środku nocy
źródło: tiktok.com / kadr z filmu "Budzimy sąsiadów"

"Białe audi na gdańskich numerach jest w ostatnim czasie zmorą mieszkańców Chrzanowa" - donosi nam jeden z czytelników. O sprawie mieszkańcy osiedla piszą także na portalach społecznościowych, gdzie roi się od wyzwisk pod adresem kierowcy.

REKLAMA

Jeden z mieszkańców Chrzanowa poprosił naszą redakcję o pomoc i interwencję. Jak wspomniał, ogromną uciążliwością dla mieszkańców jest kierowca tuningowanego białego audi na gdańskich numerach rejestracyjnych.

"Dzięki za pobudkę o północy"

- Pojazd marki Audi o nr rejestracyjnych GD. Kiedy metro dotrze do Szeligowskiej i Połczyńskiej? Punkt informacyjny "na otarcie łez" Kiedy metro dotrze do Szeligowskiej i Połczyńskiej?
Od podpisania umowy na projekt i budowę stacji metra Lazurowa, Chrzanów i Połczyńska minęły cztery lata i jeden miesiąc. Warszawski samorząd wreszcie dysponuje pozwoleniami na budowę i prace w terenie mogą powoli ruszać. Na razie uruchomiony został punkt informacyjny na Jelonkach.
.., który porusza się najczęściej na warszawskim Bemowie (ul. Kopalniana, Szeligowska, Lazurowa) ma przerobiony wydech, który bardzo mocno daje się mieszkańcom we znaki. Zapewne jest też jakiś elektroniczny przełącznik, gdyż nie zawsze jest głośny - napisał do nas czytelnik. Zachowanie kierowcy potwierdza wielu internautów. Wyrażają się oni zazwyczaj bardzo niepochlebnie na temat swojego głośnego sąsiada.

- Dzięki za pobudkę o północy, ale skoro ci się dobrze żyje z wiedzą, że sąsiedzi cię nienawidzą, to spoko. Tylko tak dalej, idioto - komentuje ostro jeden z mieszkańców.

Co ciekawe, nieprzychylne komentarze sąsiadów raczej na posiadaczu głośnego auta wrażenia nie robią. Świadczyć o tym może film, który zamieścił na jednym ze znanych kanałów internetowych. Nosi on znamienny tytuł... "Budzimy sąsiadów!". I jak można się domyślać, kierowca chwali się swoim stuningowanym autem i tym, jak ciemną nocą dodaje gazu i dobrze się przy tym bawi.

REKLAMA

Co na to bemowska policja?

Jak nas zapewniają funkcjonariusze, wszelkiego rodzaju zakłócenia spokoju czy porządku publicznego są ścigane przez policję.

- W tej sprawie możliwe jest złożenie zawiadomienia o wykroczeniu przez osoby pokrzywdzone. Policjanci będą prowadzić czynności procesowe. Po ustaleniu okoliczności zdarzenia oraz na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zostanie podjęta decyzja co do dalszych działań. Na tę chwilę takie zawiadomienie do komisariatu na Bemowie nie wpłynęło - informuje nas nadkomisarz Marta Sulowska.

Co grozi za zbyt głośny wydech?

Warto mieć na uwadze, że mundurowi mają możliwość skorzystania z sonometru (urządzenie do pomiaru głośności). Dopuszczalna głośność wydechu samochodu jest bowiem dokładnie opisana w polskim prawie. Dla wydechu w samochodzie osobowym z silnikiem benzynowym wynosi ona 93 decybele, zaś z silnikiem wysokoprężnym - 96. Jeżeli auto jest zmodyfikowane i zbyt głośne, kierowcy grozi mandat w wysokości 300 złotych. To jednak nie koniec jego kłopotów.

Oprócz tego policja może zatrzymać dowód rejestracyjny takiego pojazdu. Oczywiście obecnie odbywa się to w sposób wirtualny poprzez odpowiedni wpis w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Żeby usunąć wpis w bazie CEP i ponownie korzystać z pojazdu, należy usunąć usterkę lub modyfikację i stawić się w stacji kontroli pojazdów, co naraża delikwenta na dodatkowe koszty.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (10)

# Tubylec

12.01.2023 12:01

Policja nic nie zrobi, bo jest zajęta pilnowaniem Kaczyńskiego oraz tuszowaniem sprawy z granatnikiem, albo wożeniem nastolatek do lasu, a poprzednio wystawianiem mandatów z brak maseczek. Jak widać mają ważniejsze sprawy na głowie.

# Kamyk

12.01.2023 12:33

Mieszkańcy nie mają żadnych kamieni pod ręką?

# dość

12.01.2023 16:27

jaja lepsze, jeszcze lepsze jak wyschną

REKLAMA

# jasne

12.01.2023 16:29

do Tubytlec, teraz jeszcze pod skrzydłami Pułtusk

# Benita

14.01.2023 00:26

Najlepiej rzucić wieśkowi ze dwie rozmoczone w wodzie bułki na dach.
Gołąbki i reszta ptaszorków dokończy dzieła.

# marian

16.01.2023 09:42

jakim trzeba być debilem żeby nawet nie sprawdzić ze filmy są sprzed 3 lat?

REKLAMA

# marianna

17.01.2023 13:04

#marian napisał(a) 16.01.2023 09:42
jakim trzeba być debilem żeby nawet nie sprawdzić ze filmy są sprzed 3 lat?
A może oni już tak od trzech lat hałasują tą pyrkawką?

# Gosc

21.01.2023 00:26

Nie tylko on jest kilku takich idiotów

# Aka

26.01.2023 20:33

Gdyby policja chciała, zrobiłaby porządek z tego typy zachowaniami w jeden dzień. Nie robi tego - widać nie chce.

REKLAMA

# jkk

01.02.2023 17:38

Ponoć filmy są sprzed 3 lat, nie sprawdzałem tego. Tymbardziej dziwi, że bezkarna jazda tym zmodyfikowanym wehikułem może jeszcze trwać w najlepsze. Dziś po 13.00 jego postękiwanie można było usłyszeć na Batalionów przy wjeździe do Kauflanda.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA