REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Nowy ranking "Perspektyw". Duże zaskoczenie na Bemowie

  12 stycznia 2023

Nowy ranking "Perspektyw". Duże zaskoczenie na Bemowie
W listopadzie sześciu uczniów WOLI zakwalifikowało się do drugiego etapu XXX Olimpiady Informatycznej. Źródło: WOLI

W najnowszym rankingu warszawskich liceów przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" bardzo dobrze wypadło Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne, reklamowane jako "cyberliceum" pod patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Z kolei LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej spadło poza pierwszą setkę.

REKLAMA

W minionych latach przeglądanie rankingu "Perspektyw" dla mieszkańców Bemowa sprowadzało się do znalezienia odpowiedzi na pytanie "Jak wypadła Pawlikowska?".

Najlepsze liceum na Bemowie

Twórcy rankingu brali pod uwagę trzy kryteria: wyniki olimpiad przedmiotowych, matur z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. Czy na Bemowie potrzebne jest drugie liceum? Czy na Bemowie potrzebne jest drugie liceum?
Z Bemowa płyną głosy, że w pobliżu powinna powstać nowa szkoła średnia. Tymczasem zaledwie 30% uczniów "Pawlikowskiej" to mieszkańcy dzielnicy.
W ubiegłorocznym rankingu LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej na Jelonkach zajęło 90. miejsce w Warszawie. W roku 2023 wypadło poza pierwszą setkę i w ogóle nie znalazło się w stawce.

Równolegle w rankingu zadebiutowało Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne, które zajęło od razu znakomitą, osiemnastą lokatę. To wielki sukces szkoły kierowanej przez dyrektorkę Ewę Kacprzyk.

REKLAMA

Liceum przy WAT

"Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne to nowatorski i bezprecedensowy w skali kraju projekt realizowany pod nadzorem Ministra Obrony Narodowej i patronatem Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego. Projekt adresowany jest do utalentowanej młodzieży, pragnącej w bliższej perspektywie podjąć studia wojskowe w WAT na kierunkach informatyka oraz kryptologia i cyberbezpieczeństwo, w dalszej perspektywie związać swoją przyszłość z zawodową służbą wojskową w jednostkach Sił Zbrojnych RP odpowiedzialnych za cyberobronę państwa" - czytamy na stronie szkoły.

Jak zapewnia dyrekcja, WOLI to nowoczesne i przyjazne środowisko, w którym uczeń będzie mógł nabywać wyjątkowe kwalifikacje, a także odkrywać pasje badawcze pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich oraz specjalistów informatyki, informatyki technicznej i telekomunikacji.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# grześ

12.01.2023 18:10

Gratuluję!

# Arek G.

12.01.2023 21:28

Imienia Jarosława Dąbrowskiego. Ot, paradoks
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA