Tragedia pod Legionowem. Rodzina z Rembelszczyzny potrzebuje pomocy
14 stycznia 2016
W poniedziałek w Rembelszczyźnie spłonęła część domu jednorodzinnego, a wraz z nią dobytek mieszkającej w domu rodziny.
Marriott nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak będzie wyglądał?
Już wkrótce nad Zalewem Zegrzyńskim powstanie hotel Marriott. Nowoczesny obiekt pomieści około 200 pokoi i będzie pierwszym hotelem w Polsce wybudowanym w całości z ekologicznych modułów prefabrykowanych. Gdzie dokładnie powstanie?
Pogorzelcy trafili do lokalu socjalnego, ale po remoncie będą mogli wrócić do swojego domu. Gmina Nieporęt zapewnia im pomoc w zdobyciu materiałów budowlanych, a szkoła w Józefowie, do której chodzą dzieci z rodziny, zorganizowała zbiórkę rzeczy, które będą przydatne w ciągu najbliższych dni i tygodni.
Aby wspomóc potrzebujących, trzeba skontaktować się z dyrektor szkoły Agnieszką Powałą pod numerem telefonu 22 772-30-69 lub adresem e-mail spj@nieporęt.pl - to o tyle ważne, że prowadzona jest lista darów i jeśli czegoś będzie w wystarczających ilościach (np. butów), nie będzie potrzeby ich dalszego zbierania. A jak dowiedzieliśmy się w szkole, odzew jest spory i kilka kursów z darami już wykonano. O ile zbiórka ubrań nie jest wielkim kłopotem, to przydałyby się coś innego. - Potrzebujemy żywności z długim terminem przydatności do spożycia, chemii domowej i środków czystości oraz pieniędzy - mówi dyrektor Powała. - Uruchomiliśmy już konto, na które można wpłacać datki dla tej rodziny.
Każda suma się przyda. Można ją przelać na konto: Rada Rodziców Przy Szkole Podstawowej w Józefowie 45 8013 1029 2003 0071 1137 0002, w tytule przelewu wpisując "Pomoc darowizna".
(wt)
.










































