REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

handel

 

To ostatnia niedziela. Wchodzi w życie rozszerzony zakaz handlu

  25 stycznia 2022

To ostatnia niedziela. Wchodzi w życie rozszerzony zakaz handlu
źródło: Pixabay

We wtorek 1 lutego zaczną obowiązywać zmiany, które jeszcze bardziej utrudnią przedsiębiorstwom prowadzenie działalności przez siedem dni w tygodniu.

REKLAMA

Przypomnijmy: nowelizacja ustawy o zakazie handlu w niedzielę została przyjęta w Sejmie we wrześniu głosami posłów PiS, Lewicy, Porozumienia i Kukiz'15. Dotychczasowego prawa próbowały bronić Koalicja Obywatelska i Polska 2050, natomiast Koalicja Polska, Konfederacja i Polskie Sprawy były podzielone lub ich posłowie wyszli przed głosowaniem. W październiku zaostrzenie przepisów przegłosował Senat, a następnie podpisał prezydent Andrzej Duda. Auchan nieczynny w niedziele

Zgodnie z nowymi zasadami objęte zakazem handlu w niedzielę będą nawet sklepy prowadzące działalność pocztową. Niedzielny handel będzie dozwolony tylko w tych punktach, w których co najmniej 40% miesięcznego przychodu pochodzi z działalności pocztowej.

- Od 6 lutego wszystkie nasze sklepy na terenie Polski będą otwarte od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe (30 stycznia, 10 kwietnia, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 oraz 18 grudnia) - informuje Auchan. - W niedziele niehandlowe od 6 lutego funkcjonować będzie sklep internetowy - usługa, w ramach której produkty zamówione na stronie zakupy.auchan.pl dostarczane są bezpośrednio do domów klientów.

REKLAMA

Żabka wciąż otwarta

Branżowy portal Handel Extra poprosił o komentarz inne duże sieci. Lidl i Aldi poinformowały, że ich markety będą działać w tym roku tylko w niedziele handlowe. Czynne w każdą niedzielę będą za to Żabki.

- Małe sklepy mogą funkcjonować na podstawie wyłączenia przewidzianego dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż na własny rachunek, z którego korzystają także nasi franczyzobiorcy - poinformowało biuro prasowe Żabki.

REKLAMA

Związkowcy nie poprzestają

W ubiegłym roku przewodniczący sekcji handlowej "Solidarności" Alfred Bujara zaapelował do polityków o dokręcenie śruby sklepom, które działają w niedziele jako placówki pocztowe. Związkowcy chcieliby, żeby Sejm uniemożliwił sklepom czynnym w niedziele handel alkoholem. W rozmowie z Handlem Extra Bujara dodał, że "od samego początku przestrzegał władzę, że wyjątek od ograniczenia handlu w niedziele, przewidziany dla placówek pocztowych, jest niedobry". Związkowcy twierdzą, że osoby pracujące w sklepach w ostatni dzień tygodnia są... zmuszane do pracy.

(dg)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA