REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

oświata

 

Rusza nowy kierunek studiów na Wojskowej Akademii Technicznej

  20 lutego 2023

Rusza nowy kierunek studiów na Wojskowej Akademii Technicznej
źródło: Pixabay

Wydział Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zaprasza na dwusemestralne studia podyplomowe "teoria i praktyka kształcenia i egzaminowania kierowców". Oferta jest skierowana do instruktorów nauki jazdy, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje.

REKLAMA

Teoria i praktyka kształcenia i egzaminowania kierowców - taką nazwę nosi nowy kierunek studiów podyplomowych, który poszerzy ofertę Wojskowej Akademii Technicznej.

Studia dla instruktorów

"Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji słuchaczy w zakresie nowej techniki samochodowej, przeprowadzenia egzaminów na prawo jazdy (w tym egzaminowania osób z niepełnosprawnościami), bezpieczeństwa ruchu drogowego, psychologii (także psychologii transportu) oraz aktualizacji i rozszerzenia ogólnego wykształcenia technicznego i prawnego" - zapowiada Wojskowa Akademia Techniczna.

Oferta adresowana jest m. Nowy ranking "Perspektyw". Duże zaskoczenie na Bemowie Nowy ranking "Perspektyw". Duże zaskoczenie na Bemowie
W najnowszym rankingu warszawskich liceów przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" bardzo dobrze wypadło Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne, reklamowane jako "cyberliceum" pod patronatem Wojskowej Akademii Technicznej. Z kolei LXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej spadło poza pierwszą setkę.
in. do instruktorów nauki jazdy, egzaminatorów oraz pracowników wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Studia będą trwać od kwietnia 2023 roku do lutego 2024 roku. Rekrutacja trwa do 2 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowe kierunki studiów

Oferta studiów na Wojskowej Akademii Technicznej jest coraz szersza. W styczniu informowaliśmy, że Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania otwiera studia podyplomowe z ochrony i obrony ludności wobec współczesnych zagrożeń.

Celem studiów jest przekazanie niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu m.in. zarządzania kryzysowego, samoobrony ludności, prowadzenia działań ratowniczych, systemów ratowniczych, cyberbezpieczeństwa oraz ewakuacji. Dr hab. Aleksandra Skrabacz wyjaśnia, że nowy kierunek studiów jest odpowiedzią na nowe wyzwania dotyczące bezpieczeństwa Polski, takie jak wojna rosyjsko-ukraińska czy stan epidemii covid-19.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA