REKLAMA

Puls Warszawy

bezpieczeństwo

 

Trzydniowe szkolenie policyjnych koni w Warszawie [GALERIA]

  20 lutego 2023

Trzydniowe szkolenie policyjnych koni w Warszawie [GALERIA]
źródło: KSP

Przez ostatnie trzy dni w Warszawie trwała tzw. atestacja dwunastu koni Komendy Stołecznej Policji. Po odbyciu testu sprawności zwierzęta będą mogły być wykorzystywane m.in. do pacyfikowania protestujących. Wszystkie konie biorące udział w atestacji przeszły ją pomyślnie, dzięki czemu mogą pełnić służbę przez następne półtora roku.

REKLAMA

Przez trzy dni 12 koni służbowych Ogniwa Konnego Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji uczestniczyło w atestacji, która ma za zadanie przygotowanie policjantów-jeźdźców do specjalistycznej służby prewencyjnej.

Policyjne konie

"Podczas testu odbyły się ćwiczenia symulacyjno-taktyczne z udziałem policjantów Oddziału Prewencji Policji w Warszawie mające na celu przywracanie ładu i porządku publicznego. Policyjni jeźdźcy wraz ze swoimi końmi muszą przejść szereg określonych zadań" - informuje Komenda Stołeczna Policji. Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty? Wspólne hobby - jak szukać osób lubiących to, co Ty?
Nowoczesne technologie otwierają zupełnie nowe metody rozszerzania grona znajomych. Tematyczne grupy na popularnych portalach społecznościowych oraz aplikacje mobilne przestają być utożsamiane tylko z poszukiwaniem romantycznych relacji. Grupa ludzi pragnących poznać wartościowych znajomych, z którymi mogliby współdzielić swoje pasje, jest niemałą częścią internetowej społeczności.

Po wykonaniu wszystkich poleceń konie otrzymują ocenę końcową z egzaminu. Aby uzyskać wynik pozytywny z testu, wymagane jest otrzymanie co najmniej 60% punktów we wszystkich próbach. Konie służbowe muszą charakteryzować się wyjątkowym opanowaniem, ale również umiejętnością jazdy w szykach i różnych konfiguracjach.

Kup bilet

Konna policja w Polsce

"Celem atestacji jest sprawdzenie kwalifikacji policjantów-jeźdźców oraz sprawności użytkowej koni służbowych, doskonalenie umiejętności policjantów-jeźdźców oraz koni służbowych kierowanych do wykonywania zadań podczas zabezpieczenia imprez masowych oraz poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności policjantów prewencji" - wyjaśnia warszawska policji.

Wszystkie konie przeszły atestację drugiego stopnia pomyślnie. Pozwoli to na dalsze pełnienie przez nie służby na okres półtora roku.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA