REKLAMA

Puls Warszawy

komunikacja

 

Problem na kolei? Teraz zgłosisz go aplikacją

  21 lutego 2023

Problem na kolei? Teraz zgłosisz go aplikacją
źródło: Pixabay

PKP Polskie Linie Kolejowe uruchomiły aplikację do szybkiego zgłaszania usterek na stacjach. Kolejarze zapewniają, że pozwoli im to szybciej reagować na nieprawidłowości.

REKLAMA

"Aplikacja została stworzona z myślą o zapewnieniu oczekiwanego komfortu podróżnych. Zderzenie lokomotywy z pociągiem w Warszawie. Ogromne utrudnienia Zderzenie lokomotywy z pociągiem w Warszawie. Ogromne utrudnienia
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek 20 lutego na wiadukcie kolejowym nad Targową na warszawskiej Pradze. Lokomotywa PKP Intercity zderzyła się z pociągiem Kolei Mazowieckich. Na szczęście nikt nie został ranny.
Narzędzie umożliwia przekazywanie do PLK S.A. informacji o usterkach oraz stanie czystości infrastruktury pasażerskiej na peronach, drogach dojścia, a także przejściach nad i pod torami, zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A." - informuje państwowa firma odpowiedzialna za dworce, stacje i tory w całej Polsce.

Jak zgłosić problem na kolei?

Aplikacja "Sprawny Peron" pozwala na szybkie przekazanie informacji o stanie infrastruktury pasażerskiej, a tym samym szybką reakcję zarządcy infrastruktury na zaistniałe nieprawidłowości.

"W przypadku zauważenia usterki, np. awarii windy, nagłośnienia, wyświetlaczy czy zaśnieżonego peronu, podróżny może w szybki sposób dokonać zgłoszenia nieprawidłowości. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać z listy stację lub przystanek. Data i godzina jest uzupełniana automatycznie" - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Nowa aplikacja kolejowa

Lokalizację można również łatwo wprowadzić z wykorzystaniem kodów QR, które znajdują się na wszystkich papierowych rozkładach jazdy. Wystarczy w aplikacji kliknąć ikonkę symbolizującą kod, a następnie zeskanować ją telefonem.

W kolejnym kroku należy wybrać z dostępnych opcji konkretne miejsce występowania usterki oraz wybrać z listy rodzaj nieprawidłowości. Opcjonalnie można szerzej opisać usterkę oraz dodać obrazujące ją zdjęcie. Krótki proces kończy wybranie opcji "Zgłaszam usterkę". Aplikację "Sprawny Peron" można pobrać z Google Play lub Apple Store.

(jok)

.
 

Komentarze (1)

# Tęczowy Pride Juzwa

22.02.2023 21:33

Nie widzę opcji w aplikacji: zwolnić zarząd dyrekcję pociotków kuzynów i resztę ekipy odp za niszczenie kolei
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA