REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Miliony na odbetonowanie Woli. Które podwórka przejdą metamorfozę?

  7 marca 2023

alt='Miliony na odbetonowanie Woli. Które podwórka przejdą metamorfozę?'
źródło: Dzielnica Wola

Samorząd Woli otrzymał 7,5 miliona złotych na odbetonowanie i zazielenienie przestrzeni miejskiej. To kontynuacja programu z ubiegłego roku, kiedy taką przemianę przeszły cztery miejsca. Teraz wytypowano dziesięć kolejnych, w których zieleń zastąpi beton.

REKLAMA

Jaką funkcję pełni na podwórkach beton i wielkie płyty? Trudno znaleźć ich pozytywne zastosowanie. Na pewno jednak powierzchnie nieprzepuszczalne zwiększają skalę negatywnych zjawisk m.in. Śmierdzący problem na trawnikach. "Jestem przepełniona złością" Śmierdzący problem na trawnikach. "Jestem przepełniona złością"
Lata mijają, a temat psich kup na publicznych trawnikach wciąż jest aktualny. Co ciekawe, coraz częściej psiarz narzeka na psiarza, że ten nie sprząta po swoim pupilu. Jedna z mieszkanek Woli zaapelowała do sąsiadów.
miejskiej wyspy ciepła czy potęgowania fal upałów.

Więcej zieleni w Warszawie

Silne zasklepienie powierzchni w centrach miast wpływa również na spadek jakości powietrza, ponieważ sucha i nagrzana powierzchnia przyczynia się do zwiększenia udziału ilości pyłu i innych szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

W tym roku wolski Zakład Gospodarowania Nieruchomościami otrzyma rekordowe 7,5 mln zł na odbetonowanie i zazielenienie podwórek.

Kup bilet

Zieleń zamiast betonu

- Zamiast betonowych pustyń: krzewy i zieleń. To oznacza więcej powierzchni biologicznie czynnej, co m.in. zwiększa retencję wody. Ponadto o wiele przyjemniej przebywa się na podwórku, gdzie przeważa zieleń, szczególnie przy letnich upałach, które nas nie ominą - mówi burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

REKLAMA

Wyremontują dziesięć podwórek

- W zeszłym roku rozbetonowaliśmy podwórka w czterech lokalizacjach. W tym wytypowaliśmy już kolejnych dziesięć miejsc, które przejdą taką przemianę, a to zapewne nie koniec - dodaje Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Trwają ostatnie przygotowania i dopinanie szczegółów zmian, które przyczynią się do poprawy komfortu życia mieszkańców. Zieloną metamorfozę przejdą podwórka przy Redutowej 41-43, Staszica 14-18, Olbrachta od 13 do 17b, Batalionu Parasol 4-8 i 12-14, Ogrodowej 8, Płockiej 53 - Agawy 12, Nowolipia 31, skwer Lacherta, podwórko przy Obozowej 87 i Deotymy 51, podwórko przy Długosza, Szlenkierów i Młynarskiej. W zeszłym roku metamorfozę przeszły cztery podwórka przy ul. Anielewicza, jedno między Płocką a Tyszkiewicza, przy ul. Miłej 25 i dawne boisko między ul. Nowolipie 25 a al. "Solidarności" 84.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Hin

07.03.2023 09:10

Fajnie

# Monika Wolska

07.03.2023 16:33

I bardzo dobrze, tak trzymać. Szkoda tylko, że nie zostanie tym objęty również koszmar podwórkowy Leszno 7-11. Oazą zieleni jest przedszkolny ogródek, ale reszta to zdezelowany beton i centralnie posadowiony rozległy, zaniedbany, obskurny budynek, w którym jest komornik, ops i chyba węzeł ciepłowniczy. No i syfiasta altana śmietnikowa. PRL jeszcze tu widać w pełnej krasie.

# WrednyKot

09.03.2023 10:48

Szkoda, że tak nie zadbali o komfort mieszkańców pozwalając rozp*** jedyną, zieloną oazę, z której korzystały tysiące osób między złotą, a chmielną. W lato gorąco w ciul, a jedyny skrawek zieleni poszedł pod patodeweloperkę airbnb i uja teraz mieszkańcy mają. Jak mogli..... sk****y pozwolić na wykup tego?

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA