Sto nowych dębów na Targówku
29 września 2016
Władze dzielnicy Targówek zaczęły akcję sadzenia stu dębów na stulecie przyłączenia dzielnicy do granic stolicy.
Sadzenie drzew odbywało się w asyście dopingującej młodzieży szkolnej, przy akompaniamencie muzyki zespołu Golec uOrkiestra.
Pierwsze sześć dębów posadzono w ciągu kilku minut.
Drogowy rekord absurdu. Mieszkańcy oburzeni
Mieszkańcy ulicy Bukowieckiej z niedowierzaniem obserwują zmiany w organizacji ruchu. Wzdłuż jezdni ustawiono rzędy betonowych bloczków, które skutecznie uniemożliwiają możliwość parkowania przy posesjach. Choć oficjalnie mają one uspokajać ruch, wśród mieszkańców i radnych narasta przekonanie, że prawdziwy cel jest zupełnie inny.
Pozostałe 94 drzewa będą posadzone na terenie 40 przedszkoli i szkół w całej dzielnicy. Akcja zakończy się do końca września.
(wk)
.







































