REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Stacja metra jednak pod Lazurową. Powstanie P+R na 800 aut
REKLAMA

REKLAMA

Stacja metra jednak pod Lazurową. Powstanie P+R na 800 aut

W 2023 roku pętla Osiedle Górczewska odejdzie do lamusa. Zastąpi ją prawdziwy dworzec, podobny do tego na Młocinach.

REKLAMA
Gdzie powstanie stacja o roboczej nazwie "Lazurowa"? Jeszcze dziesięć lat temu była planowana pod skrzyżowaniem z Człuchowską, do niedawna - pod wyremontowaną niedawno jezdnią Górczewskiej, przed hipermarketem Tesco. Ta druga lokalizacja była krytykowana przez specjalistów transportu, dziennikarzy i mieszkańców, dostrzegających zmarnowany potencjał. Stacja "Lazurowa" czy stacja "Tesco"? Dziwny plan dla metra
Stacja "Lazurowa" czy stacja "Tesco"? Dziwny plan dla metra Warszawski samorząd zamierza zbudować stację metra dla mieszkańców Jelonek przy Górczewskiej, obok hipermarketu Tesco. Na skraju wielkiego osiedla i bez możliwości łatwej przesiadki.
czytaj

- Aż się prosi o wybudowanie stacji metra w rejonie skrzyżowania Lazurowej z Górczewską - pisał jeden z czytelników. - Wokół jest mnóstwo osiedli, powstają wciąż nowe. Dodatkowo jest jeszcze szansa znalezienia w pobliżu miejsca na parking, gdzie mogliby zostawiać swoje samochody mieszkańcy okolic licznie dojeżdżający do pracy w stolicy.

Za czasów wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza urzędnicy byli przekonani, że nie da się zaplanować stacji w innym miejscu, bo albo peron wypadłby na łuku tunelu, albo tunele musiałyby przekroczyć granicę miasta. Gdy stanowisko Wojciechowicza objęła Renata Kaznowska, problemy te najwyraźniej straciły na znaczeniu. Stacja została w planach przesunięta o 400 metrów na zachód. Jeśli decyzja nie zmieni się po raz kolejny, zachodni kraniec stacji wypadnie pod skrzyżowaniem Lazurowej z Doroszewskiego, a wschodni - pod pętlą autobusową. Układ wejść zostanie dopiero zaplanowany, ale nowa lokalizacja praktycznie gwarantuje przesiadkę do autobusów jadących Lazurową oraz na pętlę Os. Górczewska.

Samą pętlę oraz jej najbliższą okolicę czeka prawdziwa rewolucja. Układ torów tramwajowych i przystanków autobusowych zostanie zaprojektowany od zera, tak by zapewnić jak najwygodniejsze przesiadki z metra. Powstanie budynek dworcowy z punktami usługowymi, parking na co najmniej 100 rowerów, postój taksówek i trzy miejsca kiss&ride.

Najważniejszą informacją jest zapowiedź budowy parkingu P+R na 800 samochodów, łatwego do powiększenia do 1500 miejsc. Jeśli uda się przekonać 800 kierowców spoza Warszawy do codziennego zostawiania auta przy Lazurowej i korzystania z metra, będzie to miało wpływ na zmniejszenie ruchu, hałasu i zanieczyszczenia powietrza wzdłuż Górczewskiej.

Należące do samorządu działki, które pozostaną niezabudowane po otwarciu węzła, mogą zostać sprzedane pod zabudowę mieszkaniową i biurową. Zakończenie prac nad stacją Lazurową i całym bemowskim odcinkiem metra jest planowane na rok 2023.

(dg)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bemowo

22.11.2016 10:42 #zjelonek
No i dobrze , przesuńcie jeszcze stację Wola Park bliżej torów żeby do SKM było łatwiej się przesiąść.
Chociaż z drugiej strony to te 800 a może nawet 1500 samochodów będzie musiało jakoś dojechać Górczewską, a że wiadukt ma być w poprzek , to przez już zakorkowane rondo - więc może tą stacje przesunąć jeszcze dalej na zachód , żeby P+R było między Lazurową a S8 - tylko że tam na polu już się coś buduje. Może wiec jeszcze dalej i nazwać tą stację Blizne ?
Chyba że istnieje przepis zabraniający pociągom metra wyjeżdżać poza aktualnie istniejące granice miasta...
22.11.2016 14:13 #jkk
Bardzo dobry pomysł, szkoda że spóźniony co najmniej o kilka lat. Problem tkwi w szczegółach - gdzie ma powstać ten P+R na minimum 800 samochodów? To kilka hektarów terenu, jest taki teren w pobliżu S8 ale to już teren pozawarszawski, ponadto zbyt daleko od planowanej stacji. Pozostaje teren po zachodniej stronie Lazurowej, część tego terenu właśnie planuje zabudować deweloper Cordia, pozostała część w każdej chwili może podzielić los sąsiadów - obowiązujący plan miejscowy przewiduje tam budownictwo mieszkaniowe.
Gdzie są te niezabudowane działki należące do samorządu, które mogą zostać sprzedane pod zabudowę mieszkaniową i biurową? Do działki należącej do samorządu, znajdującej się w pobliżu Batalionów Chłopskich są roszczenia spadkobierców byłego właściciela.
22.11.2016 17:05 #Chochoł
Jakich Młocinach to jest Huta! Dworzec pod Hutą okazał się jedną wielką prowizorką. Ładnie podświetlony, ale przeciekał i rdzewiał z każdej strony, a jakie pieniądze na niego poszły to szkoda gadać. Parking jest tylko jeden, chociaż miejsca dookoła sporo i całe Wrzeciono zastawione samochodami na obcych blachach. Był taki koszmarny pomysł władz, wypchnięcia wszystkich przewoźników prywatnych spod Domów Towarowych Centrum na Bielany w obliczu tego, że dworzec PKS Marymont nie istnieje. Młociny to są hektar dalej w stronę Łomianek i nawet pani prezydent przyznała się do tego wielbłąda w nazewnictwie. O parkingach i ostanie technicznym tego cudownego dworca pisało Echo w latach ubiegłych. Bodajże radny Białołęki pan Tumasz, który jednocześnie jest zdaję się pracownikiem SISCOM-u wpadł na szampański pomysł uleczenia sytuacji parkingowej na Bielanach i na pasie zieleni pośrodku Kasprowicza będzie teraz postój dla przyjezdnych. Całe Wrzeciono i Wawrzyszew chcą strefy płatnego parkowania. Takie są fakty. Jest takie powiedzenie:" Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal".
22.11.2016 17:55 #YelonkY
#jkk napisał(a) 22.11.2016 14:13

Gdzie są te niezabudowane działki należące do samorządu, które mogą zostać sprzedane pod zabudowę mieszkaniową i biurową? Do działki należącej do samorządu, znajdującej się w pobliżu Batalionów Chłopskich są roszczenia spadkobierców byłego właściciela.
Całość będzie przebudowana. Prawdopodobnie chodzi o cały obszar w prostokącie Górczewska-Doroszewskiego i Lazurowa- rejon spółdzielni. To obszar około 100x300m czyli 3ha. Do wywalenia pójda górki za pętlą, petle autobusowe, tramwajowe, stacja Orlenu, mcdonald. Zaczną wszystko od zera a to czego nie zabudują pójdzie pod usługi ;)
22.11.2016 22:14 #jkk
Autor pisze o parkingu na 800 miejsc z możliwością łatwej rozbudowy do 1500 miejsc. W mojej ocenie, dla parkingu na 800 miejsc potrzeba minimum 2 hektarów. Na 3 hektarach umieszczenie wszystkich planowanych obiektów jest raczej niemożliwe, do tego jeszcze zamysł sprzedaży tego, co zostanie na potrzeby zabudowy mieszkaniowej i biurowej. To chyba jakieś mrzonki.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej
REKLAMA

Według władz Warszawy metrem na Bemowo
dojedziemy najpóźniej za:
 
dni

godzin

minut

sekund
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Administrowanie nieruchomościami
 Oferta pożyczki na Twoje projekty. Jestem osobą fizyczną, która chce udzielać pożyczek (od 5000 do 25 000 000 EUR) każdemu, kto jest w stanie spełnić warunki mojej oferty. Odsetki wynoszą 2% rocznie. Jestem w stanie zadowolić moich klientów w ciągu maksymalnie 48 godzin. E-mail: kimdescamper@gmail.com

GIEŁDA SĄSIADÓW - TANIO KUPIĘ
 Kupie bezpośrednio 3 pokojowe mieszkanie na Bemowie/ tel.. 608576716

Dam pracę
 Twisto to nowoczesny sposób robienia zakupów. Jest to darmowa usługa, dzięki której możesz zamówić produkty, z ponad 300 sklepów online a zapłacić za nie nawet po 45 dniach Jest to firma za którą ręczy bank ING. Za co dostaniemy 50 zł? Za założenie konta w serwisie z mojego reflinku. W jaki sposób zarobić więcej pieniędzy? Gdy zarejestrujesz się z mojego reflinku ja dostaję 50 zł , jak również i Ty.Dodatkowo w ramach mojej wdzięczności służę całodobową pomocą. Jeśli będziesz chciał/chciała zarobić więcej wyślę Ci mój autorski poradnik, w jaki sposób uzyskąc kwoty rzędu 1000-2000 miesięcznie jako dochód dodatkowy.Można się ze mną skontaktowac za pomocą maila: zarabiajztwisto@gmail.com Mój reflink: https://www.twisto.pl/rejestracja/? promo=FILIPT2 Czy to jest legalne , czy moje dane nie zostaną nigdzie wykorzystane? Oczywiście ,że jest to legalne jest to program partnerski Twisto. Na stronie jest regulamin, w którym jest wszystko jasno opisane

Kupię mieszkanie
 KUPIĘ MIESZKANIE: ZA GOTÓWKĘ, BEZPOŚREDNIO! MOŻE BYĆ ZADŁUŻONE I DO REMONTU. TEL: 881-761-967


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA