Sprzedawała smartfony, towaru nie wysyłała. Oszukała 300 osób
15 grudnia 2021
Warszawska policja zatrzymała 44-letnią kobietę, która oszukiwała klientów w internecie. Podejrzana oferowała smartfony w wyjątkowo niskich cenach, ale nie wysyłała ich klientom.
Wspólne działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją północnopraskiej komendy oraz funkcjonariuszy z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji doprowadziły do zatrzymania kobiety podejrzanej o dokonywanie oszustw internetowych.
Okazyjne ceny smartfonów
Jak ustalili policjanci, 44-latka od października prowadziła działalność gospodarczą. Na swojej stronie oraz za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego oferowała do sprzedaży smartfony w bardzo atrakcyjnych cenach.
Trajtki, trajlusie, autobusy na szelkach w Warszawie
Jasne, że historia i to jeszcze jaka! Młodsze pokolenie może tego nie wiedzieć, starsze mogło zapomnieć, ale mieliśmy w Warszawie trolejbusy, potocznie zwane trajtkami, trajlusiami lub autobusami na szelkach. Na ulice wyjechały tuż po wojnie i (z dziesięcioletnią przerwą) przetrwały aż do 1995 roku...
Jak można się domyślać, zainteresowanie klientów było duże, ponieważ ceny były o kilkaset złotych niższe, niż u innych sprzedawców. Problem pojawiał się dopiero, gdy kupujący przelewali pieniądze za zakupiony towar.
300 pokrzywdzonych
W wyniku przeszukania mieszkania policjanci zabezpieczyli smartfony, komputery i nośniki danych, a także wezwania do zwrotu pieniędzy w ramach złożonych reklamacji. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, tylko w listopadzie kobieta oszukała 16 osób. Wartość strat, jakie ponieśli kupujący, wyniosła ponad 33 tys. zł. Decyzją sądu 44-latka została aresztowana na dwa miesiące. Za oszustwo grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat. Policjanci szacują, że pokrzywdzonych w tej sprawie może być około 300 osób z całej Polski. Sprawa ma charakter rozwojowy.
(db)
.





































