REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Wola

Migawka z okolicy

 

Smutny koniec bazaru na Górczewskiej

  19 października 2016

alt='Smutny koniec bazaru na Górczewskiej'
źródło: "Jestem z Woli" Facebook, fot. Romcio Roman Gazrurka

O tym, że dni bazaru na rogu Górczewskiej i Olbrachrta są policzone, wiadomo było od jakiegoś czasu. W końcu na początku października buldożery wykonały ostateczny wyrok.

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0
Bazarek na skrzyżowaniu Górczewskiej i Olbrachta na pograniczu Koła i Ulrychowa był miejscem codziennych zakupów wielu mieszkańców. Działał od przeszło roku. Wcześniej kupcy handlowali po drugiej stronie Olbrachta. Kolejny wieżowiec zamiast Atrium. Zasłoni okna! Kolejny wieżowiec zamiast Atrium. Zasłoni okna! Nic nie jest dane na zawsze, a co jest dobre dziś, może być bezużyteczne jutro. Jeden z bardziej nowoczesnych budynków Warszawy - Atrium Tower - zbierał kiedyś nagrody. Było to jednak prawie 20 lat temu. Teraz nie spełnia oczekiwań właściciela. Na jego miejscu ma powstać wieża o wysokości 135 metrów. Mieszkańcy boją się, że wieża zasłoni im widok z okien. Kiedy zabrano im tamto miejsce, przeprowadzili się w nowe. Od początku było wiadomo, że nie na długo.

Na terenie bazaru prowadzone będą prace przy budowie II linii metra. Tuż obok ma być stacja Księcia Janusza. Kupcy mieli więc handlować tylko do końca maja. Ale że prace przy II linii metra na Woli złapały spore opóźnienie, pohandlowali dłużej. Były ciche i krótkie protesty, ale ostatecznie handel na bazarze ustał już jakiś czas temu. Niedawno zaś został ostatecznie zniszczony, a terenem zawładnęli budowlańcy. Większość sprzedających przeniosła się na bazarek na Koło.

(wk)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Komentarze (5)

# Ulrychowski esteta

20.10.2016 01:37

Piękna nowina, że ten bajzel znika bezpowrotnie z mego sąsiedztwa!

# BlankaG

20.10.2016 08:33

Niewątpliwie nie była to perła budownictwa ;) warunki w których pracowali tam ludzie urągały godności. Ale pracowali i to ciężko. ktoś teraz tej pracy nie ma....

# Misiek

09.11.2016 23:30

Ktoś wie, gdzie się wyniosła szczęśliwa kolektura lotto?

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# kolo

22.11.2016 00:05

Dobrze, że ta wylęgarnia szczurów przestała wreszcie istnieć. To dziadostwo urągające wszelkim standardom, jakimś "cudem" funkcjonowało przez 25 lat w europejskiej stolicy.

# qvertz

05.04.2020 14:15

Metro zbudowane, stacje otwarte. Właściciel terenu może więc spokojnie zagospodarować tę piękną działkę z przeznaczeniem na handel. Miasto nie powinno robić problemów. W dobie epidemii miastu przyda się każdy grosz, a mieszkańcy zyskają miejce, gdzie będą mogli kupić świeźe warzywa i owoce. Powrót handlu w estetycznej i nowoczesnej formie jest tam koniecznością.
więcej na forum

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 1bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni