REKLAMA

Wola

drogi

 

Służbowy parking drogowców do likwidacji? Projekt w budżecie obywatelskim

  25 stycznia 2022

Służbowy parking drogowców do likwidacji? Projekt w budżecie obywatelskim
źródło: Facebook / Lubię Miasto

Radny Pragi Północ Ernest Kobyliński chce doprowadzić do tego, by ZDM dał warszawiakom przykład sprzedając auta i zmieniając miejsca parkingowe w łąkę kwietną.

REKLAMA

Podczas gdy zwykli kierowcy przyjeżdżający na Chmielną są odsyłani na płatne parkingi, drogowcy dysponują własnym, całkowicie bezpłatnym. Na podwórku siedziby Zarządu Dróg Miejskich mieści się ponad dwadzieścia samochodów. Jak powiedział nam w ubiegłym roku rzecznik ZDM Jakub Dybalski, są tam parkowanie nie tylko auta służbowe (używane np. do automatycznej kontroli opłat parkingowych), ale też prywatne samochody pracowników.

ZDM da przykład?

Radny Pragi Północ Ernest Kobyliński postanowił wykorzystać budżet obywatelski do zmotywowania ZDM do dawania przykładu kierowcom. Projekt zakłada zastąpienie parkingu łąką kwietną, sprzedaż samochodów służbowych i zakup w ich miejsce rowerów.

- Nadwyżka ze sprzedaży aut służbowych oraz zakupu w ich miejsce rowerów zostałaby przekazana na cele charytatywne bądź wykorzystana np. na zrobienie miniparku w miejscu obecnego parkingu służbowego czy maksymalne zwężenie wszystkich ulic dojazdowych do siedziby ZDM i stworzenie tam kontrapasów rowerowych - czytamy w projekcie.

Wstąp do księgarni

Radny kontra drogowcy

Według radnego ZDM stara się na siłę zmuszać warszawiaków do przesiadki na rowery. Jego zdaniem idea zamiany samochodów na jednoślady jest dobra, ale sposób realizacji samorządowiec uznaje za skandaliczny.

- Oderwani od rzeczywistości fanatycy tworzą często dublujące się i niebezpieczne ścieżki rowerowe - twierdzi Kobyliński. - W amoku zwężając kolejne ulice i tworząc coraz większe korki, przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie sami korzystają z samochodów. Warto więc, aby dali przykład i przez cały rok jeździli wszędzie rowerami, w szczególności do pracy i w trakcie pracy.

Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego jest obecnie weryfikowany przez urzędników. Gdyby został dopuszczony do głosowania i wybrany w głosowaniu przez mieszkańców, służbowy parking zniknąłby z Chmielnej w przyszłym roku.

(dg)

 

Komentarze (4)

# Leon

25.01.2022 18:38

Brawo radny, tak trzymać. Lewacka hołota myśli że to ciągle komuna gdzie wierchuszka może wszystko. To samo zrobić pod Ratuszem. Parking jest tam niepotrzebny. Trzaskoski też może autobusem jeździć do roboty. Korona mu z głowy nie spadnie

# Panjan

26.01.2022 10:08

A ja czekam aż pan prezydent Trzaskowski da dobry przykład i do pracy w ratuszu zacznie dojeżdzać rowerem albo komunikacją publiczną a nie samochodem. Raz zrobił ustawkę w metrze a na co dzień wozi się służbową limuzyną. Panie prezydencie proszę nie traktować ludzi jak gorszego od siebie motłochu i zacząć samemu przemieszczać się tak jak, pana zdaniem, mają podróżować mieszkańcy Warszawy.

# CSS

26.01.2022 11:53

Lewacy zarorują się sami.

REKLAMA

# as123

22.02.2022 18:27

Patologia. Wybudowali za panstwowe ale teraz jakis swir chce likiwdowac w imie dawania przykadu. Nie wazny rachunek ekonomiczny w koncu budowanie bylo za nie swoje a likwidacja tez nie ebdzie za niego. Za kase z podatkow baluj! Co innego dawanie aut urzednikom. Tutaj jestem za zeby nie mieli firmowych aut. Ludzie na dyrektorskich pozycja auta nie maja w prywatnej firmie a jakis urzednik ma miec?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023