REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Słupy energetyczne blokują budowę ronda. Drogowcy rozkładają ręce

  22 listopada 2022

Słupy energetyczne blokują budowę ronda. Drogowcy rozkładają ręce
źródło: ZDM

Budowę ronda na skrzyżowaniu Kadetów z Poprawną opóźniają kolidujące z inwestycją słupy energetyczne. Ponieważ procedura uzyskania pozwolenia na ich usunięcie przedłuża się, Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że przebudowa zostanie przeprowadzona dopiero wiosną.

REKLAMA

Przebudowa dwóch niewielkich skrzyżowań na osiedlu Las to jedna z najbardziej pechowych inwestycji, jakie prowadził w ostatnich latach warszawski samorząd. Zarząd Dróg Miejskich przez wiele miesięcy mierzył się z brakiem pieniędzy lub rąk do pracy, a gdy we wrześniu 2020 roku wreszcie podpisał umowę, odkryto błędy w dokumentacji i zaczęto... zmieniać projekt.

Dziś budowa znowu się opóźnia.

Budują ronda na Kadetów

"Budowa rond wiąże się z uporządkowaniem ruchu w miejscach, gdzie ul. Kadetów przecina się z ulicami Łasaka i Poprawną. Chodzi o ułatwienie przejazdu we wszystkich relacjach i podniesienie bezpieczeństwa uczestników ruchu. Zyskają nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści - inwestycja przewiduje uzupełnienie brakujących fragmentów drogi dla rowerów i chodników" - przypomina ZDM.

Pierwsze z rond, na skrzyżowaniu Kadetów z Łasaka, zostało wybudowane we wrześniu. Kierowcy mogą z niego korzystać, ale jeszcze bez wjazdu na Kadetów w kierunku Traktu Lubelskiego. Obowiązuje nakaz skrętu z Kadetów w Łasaka, natomiast wyjeżdżający z Łasaka muszą pojechać w prawo, w kierunku Wału Miedzeszyńskiego. Z kolei od nowego ronda w kierunku Poprawnej mogą poruszać się tylko okoliczni mieszkańcy dojeżdżający do posesji.

Słupy blokują budowę

Na skrzyżowaniu Kadetów i Poprawnej prace zatrzymały się po rozebraniu dotychczasowej infrastruktury. Budowa ronda zostanie wznowiona po usunięciu kolidujących z inwestycją słupów energetycznych, które zastąpi nowa, wybudowana już podziemna sieć energetyczna. Aby usunąć konstrukcje, konieczna jest zgoda operatora sieci. Obecnie ZDM czeka na uzyskanie pozwolenia, co będzie równoznaczne z odblokowaniem prac, przełączeniem prądu na nowo wybudowaną sieć i wyjęciem przeszkadzających konstrukcji. Pierwsze przełączenia planowane są na 22 listopada. ZDM spodziewa się, że do końca roku kolidujące słupy zostaną usunięte.

"Procedury związanej z usunięciem słupów nie mogliśmy wszcząć wcześniej, niż przed rozpoczęciem pierwszych robót przez wykonawcę. Dlatego, że to właśnie jego obowiązkiem było wybudowanie nowej, podziemnej sieci energetycznej. Ten etap całej inwestycji został wykonany zgodnie z harmonogramem. Niestety, znacznie dłużej niż to było zaplanowane musieliśmy czekać na zgodę Stoen na usunięcie słupów" - informują drogowcy.

Opóźnienie usunięcia słupów i uruchomienia nowej sieci oznacza, że budowa ronda rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Robót bitumicznych nie można prowadzić, kiedy temperatura spada poniżej zera. Dlatego przewidujemy, że realizacja inwestycji zakończy się wiosną 2023 r.

(jok)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA