REKLAMA

Bemowo

oświata »

 

Podstawówka z Bemowa z szansą na zaszczytny tytuł

  26 października 2023

alt='Podstawówka z Bemowa z szansą na zaszczytny tytuł'
źródło: Facebook/Szkoła Podstawowa nr 357

Tylko do 10 listopada można wesprzeć jedyną szkołę z Warszawy zakwalifikowaną do konkursu eduSensus Education Awards w kategorii Szkoły Równych Szans. Jest nią placówka z Bemowa - Słoneczna Szkoła Podstawowa nr 357 przy Zachodzącego Słońca 25. Jak można to zrobić?

REKLAMA

- Promocja tego głosowania jest dla nas ważna, bo dzięki wygranej będziemy mogli wzbogacić i uatrakcyjnić naszym uczniom, szczególnie tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, zajęcia specjalistyczne - wyjaśnia szkolny koordynator projektu Lucyna Borkowska.

- Szkoła Podstawowa nr 357 - jako jedyna warszawska szkoła - przeszła do II etapu ogólnopolskiego konkursu eduSensus Education Awards w kategorii Szkoły Równych Szans. Drugi etap konkursu polega na uzyskaniu jak największej liczby głosów - rodziców, uczniów, nauczycieli i naszych przyjaciół - wyjaśnia. Już nie Górczewska, tylko Konarskiego. Nowy adres szkoły Już nie Górczewska, tylko Konarskiego. Nowy adres szkoły
Miejscy radni zdecydowali o zmianie adresu placówki na Górcach. Nowy adres podstawówki to Konarskiego 20. Dlaczego?
Głosowanie na stronie www.nowaera.pl/edusensus-awards/szkola-rownych-szans-glosowanie trwa do 10 listopada br.

Co oferuje podstawówka z Bemowa?

W uzasadnieniu kandydatury czytamy: "Szkoła Podstawowa nr 357 na warszawskim Bemowie to szkoła, która oferuje swoim uczniom i wychowankom takie warunki, aby wszystkie dzieci czuły się w niej bezpiecznie i potrafiły właściwie zachować się w różnych sytuacjach życiowych. Nasze cele realizujemy dzięki konsekwencji, współpracy i partnerstwu. Wartości, którymi się kierujemy i które wpajamy naszym uczniom i wychowankom to uczciwość, wyrozumiałość i tolerancja wobec innych, dobro i wrażliwość na drugiego człowieka. Jesteśmy odpowiedzialni, kreatywni, otwarci na zmiany, tworzymy miłą, radosną i przyjazną atmosferę pracy oraz nauki w naszej szkole. Wkładamy wiele pracy w to, aby wspierać aktywność poznawczą oraz twórczą naszych uczniów i wychowanków. Staramy się wspierać każde dziecko w rozwijaniu swojego potencjału oraz w przezwyciężaniu trudności szkolnych. To co dla nas szczególnie ważne - każde dziecko powinno mieć możliwość wszechstronnego rozwoju na miarę swoich możliwości, co zostało ujęte w Koncepcji Pracy Szkoły. Nasza polityka odnosi się do pedagogiki Janusza Korczaka i opiera się na partnerstwie między dzieckiem a wychowawcą i wspieraniu w rozwoju.

W kategorii Pedagog Roku również można oddać swój głos na nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 357 - Joannę Jakubowską, ale też i innych pedagogów z warszawskich szkół (https://www.nowaera.pl/edusensus-awards/www.nowaera.pl/edusensus-awards/pedagog-glosowanie).

JR

.
 

Komentarze (6)

# Magdalena Rogalska

27.10.2023 07:05

Dzień dobry, miło czytać ze ta szkoła jest taka wspaniała i że tak dbają o wspaniałe warunki dla uczniów.
A co z naszą szkołą SP 363 na Rozłogi? Przez tyle lat Wasza szkoła dostawała wsparcie na wszystko a naszym dzieciom lało sie na głowę gdy wchodziły do szatni i do tej pory uczą się w przepełnionych salach na dwie zmiany bo ktoś zapomniał o jednej ze szkół na Bemowie.
To jest sprawiedliwe traktowanie dzieci? Jedni mają coraz lepiej a inne tylko czekają na cud w podstawowych kwestiach edukacji?
Proponuję w tych sprawach być bezstronnym i sprawiedliwym. To jest kolejny przykład na to że społeczeństwo nadal będzie podzielone.

# Zagłosuj na Słoneczną 357

27.10.2023 15:26

Cieszy nas, że w Słonecznej 357 jest wspaniale i oczywiście wszystkim życzymy aby było tak wszędzie :)
Liczymy na życzliwość i głosowanie na Słoneczną 357 :), jedyną WARSZAWSKĄ szkołę w ww ogólnopolskim konkursie.
A co do wsparcia- to bardzo aktywnie o nie zabiegamy ! Nasi nauczyciele i specjaliści piszą projekty, w tym do budżetu partycypacyjnego oraz uczestniczą w licznych przedsięwzięciach i konkursach z nagrodami na rzecz uczniów i szkoły. Jesteśmy otwarci na wymianę dobrych doświadczeń :), zapraszamy do Słonecznej :)
Serdecznie pozdrawiamy, licząc na życzliwe wsparcie naszych starań:)

# Ben

03.11.2023 14:49

Bzdury, moloch gdzie liczą się tylko statystyki; przez osiem lat ból brzucha i płacz po lekcjach; Opieka psychologa , pedagoga szkolnego to fikcja.

REKLAMA

# Chodzę do tej szkoły

06.11.2023 14:54

i nie boli mnie brzuch ani nie płacze po szkole. Dla mnie to super szkoła, z bardzo dobrymi warunkami, bo jest kilka sal gimnastycznych, boisko, a i sporo zajęć dodatkowych- też super, w tym różne terapie.

# Zuzanna

06.11.2023 16:28

Wow, gratulacje dla Słonecznej!!!!
Fajnie że im się chce, a na docenienie zasługują! Brawa dla nauczycieli ktorzy dbaja o uczniow i sie tak staraja! <3<3<3
Buziaczki!

# Gratulacje!

14.11.2023 13:44

ale super ze im si e chciało!
Wyróżnienie w kategorii Szkoła równych szans 2023 - wyróżnienie specjalne: Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie
HURA!!!!!

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023