REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Szybką Koleją Miejską nad Zalew Zegrzyński

  1 czerwca 2023

Szybką Koleją Miejską nad Zalew Zegrzyński
źródło: PKP PLK

Szybka Kolej Miejska uruchamia w tym sezonie letnim dwa połączenia z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. Już w sobotę 3 czerwca, rozpocznie kursowanie weekendowe linią S3 z lotniska Chopina, przez Nieporęt, do Radzymina. Zaś w niedzielę 11 czerwca, zostanie otwarty nowy odcinek linii kolejowej do Zegrza Południowego.

REKLAMA

Od soboty 3 czerwca, jak co roku w sezonie letnim, w weekendy wybrane pociągi linii S3, ruszając z warszawskiego Lotniska Chopina dojadą aż do Radzymina. Zatrzymywać się będą po drodze w Nieporęcie - tuż nad brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Do pociągu linii S3 będzie można wsiąść np. Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować? Profesjonalna drukarnia - czym powinna się charakteryzować i co oferować?
Druk czasopism, broszur i katalogów stał się nieodłączną częścią strategii marketingowej każdej firmy. Promocyjne materiały drukowane spełniają swoją rolę efektywniej, niż ulotne reklamy w sieci. Mają one formę fizyczną, a co za tym idzie, przeciętny odbiorca może wrócić do ich przeglądania w dowolnym momencie. Jednocześnie, by przygotować tego typu materiały niezbędny jest nie tylko projekt graficzny, ale także jego wykonawca, czyli drukarnia. Oferta tego typu placówek może być jak najbardziej zróżnicowana. Jednak czym powinna charakteryzować się profesjonalna drukarnia i jaka powinna być jej oferta?
na stacji Warszawa Gdańska, o godzinach 8:50, 11:02, 12:58, 14:57, 17:02, 19:36. W powrotne kursy pociągi wyruszą z Nieporętu o: 10:51, 12:27, 14:37, 17:15, 18:19, 20:46.

Nowa linia do Zegrza Południowego

Od niedzieli 11 czerwca nad Zalew Zegrzyński będzie można dojechać od strony południowej. Pociągi SKM kursujące z Piaseczna, przez Legionowo i Wieliszew, zatrzymają się na dwóch nowych przystankach - Wieliszew Centrum i końcowym Zegrze Południowe (stacja znajduje się na wysokości obecnej pętli autobusowej Zegrze Płd.). Do stacji Zegrze Południowe zostaną wydłużone z Wieliszewa wybrane kursy linii S4. W dni powszednie z Warszawy do Zegrza będą kursowały co około godzinę (po jednym kursie mniej na pełnej trasie między Piasecznem a Zegrzem Południowym). W ten sposób powstanie nie tylko połączenie dla spragnionych odpoczynku nad wodą, ale również - w drugim kierunku - wygodny dojazd do pracy, szkoły czy uczelni dla mieszkańców Wieliszewa, Zegrza i okolic.

(db)

.
 

Komentarze (9)

# sokista

01.06.2023 12:17

jak nazywa się taki rodzaj zakończenia torów kolejowych?
Taki sam jest np. w Zakopanem.
Modelarze powinni wiedzieć.

# dziobak250

01.06.2023 19:50

A to nie jest przystanek/stacja czołowa? Taką stacją jest też Warszawa Wileńska i Warszawa Główna.
Mnie bardziej zastanawia czemu nie zrobili tam jednego wyspowego peronu lub dwóch jedno krawędziowych ale z torami pomiędzy peronami

# wykolejnica wąskotorowa

01.06.2023 20:10

#dziobak250 napisał(a) 01.06.2023 19:50
A to nie jest przystanek/stacja czołowa? Taką stacją jest też Warszawa Wileńska i Warszawa Główna.
Mnie bardziej zastanawia czemu nie zrobili tam jednego wyspowego peronu lub dwóch jedno krawędziowych ale z torami pomiędzy peronami
Bo tak było gdy w latach 80 tych dojeżdżały tam pociągi. Tylko że wtedy tylko tor przy peronie był zelektryfikowany . Drugi to była bocznica towarowa. Szkoda że nie wymyślono niczego nowego. Może faktycznie przy 1 pociągu na godzinę 1 krawędź peronowa wystarczy. O przedłużeniu linii do serocka 1/2tuska , Makowa czy Ostroleki nie ma co marzyć. Car nie zdarzył ponad 100 lat temu zbudować to już nigdy nie będzie...

REKLAMA

# juli19

02.06.2023 07:37

Dlaczego tylko na wakacje? Jaki to ma sens. Wieliszew jest tylko rzut beretem od Zegrza, więc stałe połączenie śmiało mogłoby istnieć. Jedyną paranoją jest rozkład jazdy. SKM,KM i WKD, Jadą często po tych samaych trasach jeden za drugim a później trzeba czekać godzinę na nastepny, jeden zbiera wszystkich a drugi jeździ pusty. Przynajmniej tak jest w tej strefie Warszawa i Warszawa+.

# Wredny Kocur

02.06.2023 11:19

Powinni do PołowyTuska pociągnąć tory, robiąć P+R przy stacji. Niesamowicie by to odkorkowało trasy do Wawy ale oczywiście "niedasizm" nie pozwoli.

# Gość

03.06.2023 20:36

#wykolejnica wąskotorowa napisał(a) 01.06.2023 20:10
Car nie zdarzył ponad 100 lat temu zbudować to już nigdy nie będzie...
Za cara uznano, że taka linia nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Zamiast tego, planowano przedłużenie wąskotorówki z Radzymina przez Wyszków do Pułtuska oraz rozpoczęto budowę szerokotorowej linii z Wawra przez Nieporęt do Modlina.

REKLAMA

# Pasażer

07.06.2023 22:07

"Za cara" nie było Zalewu. Po drugie, aby wydłużyć linię, trzeba zbudować most, a to już zupełnie inne pieniądze, ale kto wie, może za kilkanaście lat, będzie to możliwe.

# Mieszkaniec Piaseczna

12.06.2023 11:52

A jednocześnie od 12 czerwca SKM S40 z Piaseczna jeździ tylko na Rakowiec i nie ma już fantastycznego połączenia z Centrum Warszawy...

# ewa3e

16.06.2023 11:59

dokładnie, również tak uważam że najlepszą wróżką w Polsce jest Alicja.
wróżbę online można zamówić szybko i bezpiecznie na stronie <a href="http://wrozkaalicja.pl/" title="wróżka online" alt="wróżka online">wróżka online</a> Wróżbę otrzymujemy do 60 - 90 minut na email. Wykonuje. również oczyszczanie energetyczne i rytuały miłosne na naprawę związku lub powrót osoby na której nam zależy. Ja zawsze zamawiam na stronie http://wrozkaalicja.pl
więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA