Siłownia plenerowa przy Światowida - dobry pomysł?
17 marca 2015
Nowa edycja budżetu partycypacyjnego i nowe pomysły. Za 226 tys. zł na Nowodworach mógłby powstać skwer z siłownią plenerową.
Więcej bloków przy Odkrytej. Nowe mieszkania w... dorzeczu Wisły
Na Nowodworach zabudowana zostanie jedna z ostatnich długich i wąskich działek między głównymi ulicami osiedla.
Ze względu na dziwny kształt działek w tej okolicy, narożny blok trzyma linię zabudowy Światowida, ale jest "ścięty" od strony Stefanika. Dzięki temu przy skrzyżowaniu ulic tworzy się przestrzeń, która w naturalny sposób domaga się zagospodarowania. Na Białołęce potencjał takich miejsc jest prawie zawsze zaprzepaszczany przez budowę marketów (dlaczego są tak skandalicznie brzydkie?) czy myjni samoobsługowych. Na szczęście trójkątna działka przy Światowida i Stefanika jest własnością publiczną i można było złożyć dla niej projekt do budżetu partycypacyjnego. Budowę "placu sportowo-rekreacyjnego" za ok. 226 tys. zł zaproponował Marek Fronczak.
- Planowany zespół parkowo-rekreacyjny przeznaczony będzie dla młodzieży, dorosłych, seniorów oraz jako miejsce spacerów dla wszystkich mieszkańców - pisze projektodawca. - Będzie się mieścił na terenie otwartym a sprzęt dostosowany do każdej grupy wiekowej będzie wykorzystywany całorocznie.
Pan Marek proponuje ustawienie na skwerze dużego zestawu sprzętu sportowego: biegacza, rowerka, stepera, twistera, ławki, wioślarza i wahadła. W sąsiedztwie stanęłoby także pięć ławek parkowych a cały teren byłby oświetlony. Projekt przeszedł już weryfikację i został zakwalifikowany do etapu dyskusji. Co sądzą o tej koncepcji nasi czytelnicy? Warto poprzeć projekt, czy można lepiej zagospodarować ten trójkątny teren?
DG
.




































