REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

PKP dogadało się z samorządami

 

Schody na wiadukcie w Chotomowie już pewne

  29 lutego 2012

Schody na wiadukcie w Chotomowie już pewne

Jeszcze w połowie lutego ważyły się losy schodów z wiaduktu w Chotomowie, ponieważ PKP Polskie Linie Kolejowe wbrew wcześniejszym zapewnieniom wycofały się z obietnicy sfinansowania ich budowy. Dzisiaj jest już pewne, że schody powstaną. Inwestor podzieli się kosztami z samorządami.

REKLAMA

Kilka tygodni temu zarząd PKP PLK uznał, że schody mogą powstać, ale pod warunkiem pokrycia połowy kosztów przez samorządy powiatu legionowskiego i gminy Jabłonna. Zaraz po tym, starosta legionowski Jan Grabiec zapowiedział, że będzie negocjował z kolejami wysokość dofinansowania.

Dzisiaj już wiadomo, jak wysokie ono będzie. - Zarząd PKP PLK wyraził zgodę na budowę pod warunkiem partycypacji w kosztach budowy schodów i wind w wysokości po 20 procent przez gminę i powiat. Pozostałe 60 procent sfinansuje PKP PLK - informuje Michał Smoliński z gminy Jabłonna.

Pozwolenie na budowę wydane przez wojewodę mazowieckiego dotarło już do naszego urzędu - mówi Michał Smoliński.
Budowa schodów według wstępnej wyceny miała kosztować 0,5 mln zł. Wynika z tego, że ok. 300 tys. zł wyłoży PLK, a po 100 tys. zł zapłacą powiat legionowski i gmina Jabłonna.

Kiedy więc schody powstaną? Tego jeszcze nie wiadomo. - Na razie pewne jest że powstaną, jednak nie potrafię podać dokładnej daty rozpoczęcia i zakończenia budowy schodów i wind - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK.

Na drodze do budowy schodów nie ma już więc żadnych przeszkód. Ostatnią był brak zmienionego pozwolenia na budowę. - Zmienione pozwolenie na budowę wydane przez wojewodę mazowieckiego dotarło już do naszego urzędu. Obecnie czekamy na uprawomocnienie się decyzji - dodaje Michał Smoliński. Pozwolenie uprawomocni się w pierwszej połowie marca i będzie można przystąpić do prac.

matt

 

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA