(S)KM w drugiej połowie marca
26 lutego 2010
Dodatkowe pociągi na linii Legionowo - Warszawa Gdańska oraz Wieliszew - Warszawa Gdańska miały zostać uruchomione na początku marca. Termin znów się przesuwa - tym razem na szczęście nieznacznie.
Legionowskie okienko życia ma już pięć lat. Czy jest potrzebne?
Okienko życia obok domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Urszulanek z Gandino przy ulicy ks. Józefa Schabowskiego 4 w Legionowie funkcjonuje już pięć lat. Czy warto było je wybudować i utrzymywać?
Pierwsze pociągi w nowych barwach pojadą zatem do Le-gionowa i Wieliszewa za około trzy tygodnie. Będzie to wysłużony tabor, ale zyska-my wiele dodatkowych połączeń. Na SKM-kę z prawdziwego zdarzenia, czyli no-woczesne pociągi, trzeba będzie poczekać do końca 2011 roku. - Na lini S9 będzie 37 połączeń na dobę w każdą stronę. Będą wprowadzane etapowo, więc nie można jeszcze powiedzieć o dokładnej częstotliwości, ale wraz z pociągami Kolei Mazo-wieckich docelowo mają kursować w szczycie co kilka do kilkunastu minut - mówi Andrzej Skwarek z ZTM.
- Nie nazywajmy tego Szybką Koleją Miejską. To po prostu kolej miejska - pro-szą przedstawiciele ZTM.
Barbara Kiliszek
.









































