REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Targówek

komunikacja »

 

Rozdwajanie Odrowąża

  22 czerwca 2002

Budowa drugiej nitki ul. Odrowąża to największa obecnie inwestycja drogowa na terenie gminy Targówek. Szacuje się, że koszt wszystkich prac wyniesie około 12 mln zł. Powstanie druga jezdnia, równoległa do obecnej, o szerokości 7 metrów. Całkowite zakończenie prac przewidziano na przełom trzeciego i czwartego kwartału 2003 roku.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
- Powstanie niemal dwukilometrowa jezdnia. Od ronda Żaba do ul. Wysockiego. Rondo na Wincentego: nowa organizacja ruchu i pierwsze kontrowersje Rondo na Wincentego: nowa organizacja ruchu i pierwsze kontrowersje Na ulicy św. Wincentego, przy osiedlu Zielone Zacisze i parkingach pod Urzędem Dzielnicy Targówek oraz P+R Metro Kondratowicza, powstało nowe rondo. Według Zarządu Dróg Miejskich ma ono ułatwić wyjazd z parkingów oraz poprawić bezpieczeństwo pieszych. Wzdłuż niej będzie przebiegała ścieżka rowerowa z kostki. Zaplanowano także przebudowę i unowocześnienie dwóch skrzyżowań - poinformowano nas w wydziale promocji i informacji Targówka.

Pierwsze skrzyżowanie jadąc od strony ronda Żaba, to ul. Staniewicka. Będzie tu zamontowana sygnalizacja świetlna, poszerzony zostanie także wlot w ul. Odrowąża i położony fragment nowoczesnej jezdni. Następne w kolejności jest skrzyżowanie z ul. Pożarową, prowadzącą do stacji Warszawa Praga. Także fragment tej ulicy zostanie wyasfaltowany. Obecnie znajdują się tutaj kocie łby.

Istnieje możliwość, że jako pierwszy zostanie oddany do użytku odcinek od ronda Żaba do skrzyżowania z ul. Staniewicką. Są to jednak bardzo hipotetyczne plany i całkiem możliwe, że ruch dwoma jezdniami zostanie puszczony dopiero po zakończeniu całej inwestycji.

Obecnie prace koncentrują się na odcinku między ul. Staniewicką, a rondem Żaba. Położono krawężnik i zamontowano słupy pod przyszłe latarnie. Przygotowywane jest podłoże pod nawierzchnię. Druga ekipa drogowców prowadzi prace przygotowawcze od strony ul. Pożarowej w kierunku Staniewickiej.

Dwujezdniowa Odrowąża z torowiskiem tramwajowym między jedniami na pewno ułatwi przejazd kierowcom wyjeżdżającym z Bródna w stronę Pragi i Śródmieścia. Bardziej równomiernie rozłoży się ruch pojazdów na ul. Odrowąża i Wincentego. Sprawniejszy będzie także wylot z Warszawy dla kierowców zmierzających w stronę mostu Grota lub ul. Marywilskiej. Rowerzyści zyskają fragment ścieżki umożliwiający dojazd do centrum Bródna ul. Budowlaną, a następnie Rembielińską.

Gerard Cisowski

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA