REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Rondo na Bródnie zostanie przebudowane

  3 stycznia 2023

Rondo na Bródnie zostanie przebudowane
źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna przygotowania do przebudowy Chodeckiej na odcinku Balkonowa - Matki Teresy z Kalkuty. Kluczowym elementem planowanych zmian jest zaprojektowanie docelowego ronda w miejscu ronda tymczasowego, które powstało przy okazji budowy metra na Bródnie .

REKLAMA

"Ulica Chodecka, wraz z otwarciem nowych stacji drugiej linii metra, ma być dopełnieniem metamorfozy, którą przechodzi ul. Kondratowicza. Remont ul. Chodeckiej na odcinku między ulicami Wyszogrodzką a Kondratowicza, rozpoczęliśmy w pierwszej połowie czerwca. Do dyspozycji mieszkańców jest zupełnie nowa nawierzchnia jezdni, wyremontowane chodniki oraz droga dla rowerów. W ramach prac powstały też dodatkowe miejsca parkingowe" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Rondo na Matki Teresy zostaje

Po zakończeniu prac na odcinku od Wyszogrodzkiej do Kondratowicza drogowcy przechodzą do kolejnego, od Balkonowej do Matki Teresy z Kalkuty. Na skrzyżowaniu Chodeckiej i Matki Teresy założeniem jest utrzymanie ronda.

"Ponieważ obecne powstało jako tymczasowe do momentu ukończenia budowy drugiej linii metra na Targówek, konieczna jest budowa docelowego. Wprowadzenie ruchu okrężnego sprawdziło się - odbywa się w sposób płynny, nie dochodzi też do niebezpiecznych sytuacji" - uważają drogowcy.

REKLAMA

Przebudują Chodecką

Chodecka zyska wydzielone skręty w lewo w Żuromińską i Balkonową oraz wydzielony skręt w prawo w Matki Teresy z Kalkuty. Przybędą równoległe miejsca do parkowania na jezdni Chodeckiej, a po zachodniej stronie zasadzony zostanie szpaler drzew.

Dokładne parametry nowego ronda będą znane po wykonaniu projektu, którego sporządzenie poprzedzi przeprowadzenie przez wybraną pracownię pomiarów ruchu. Rada Warszawy przyznała na razie pieniądze na... projekt. Żeby ruszyć z budową, drogowcy będą musieli poczekać na dodatkowe fundusze. Warto przypomnieć, że w tegorocznym budżecie warszawskiego samorządu zaplanowano gigantyczną dziurę: wydatki mają być wyższe od wpływów aż o 4,1 mld zł.

(jok)

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA