REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

oświata

 

Rekrutacja za pasem

  29 marca 2003

Zapisy do przedszkoli bielańskich potrwają do 18 kwietnia, natomiast w Łomiankach kończą się już w najbliższy poniedziałek - 31 marca.

REKLAMA

W ciągu kilku dni od zakończenia zapisów komisje rekrutacyjne przygotują listy przyjętych dzieci. Rodzice pociech, które nie znalazły swojego miejsca na liście będą mogli odwoływać się od decyzji. Każdy rodzic starający się o umieszczenie dziecka w przedszkolu musi wypełnić kartę zgłoszenia.

Wraz z zapisami do przedszkoli prowadzone są także zapisy do zerówek. Na Bielanach zerówki działają poza przedszkolami także przy czterech szkołach podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 77 (ul. Samogłoski 9), Szkoła Podstawowa nr 79 (ul. Arkuszowa 202), Szkoła Podstawowa nr 80 (ul. Aspekt 48), Szkoła Podstawowa nr 247 (ul. Wrzeciono 9).

Bliższe informacje na temat rekrutacji na Bielanach można uzyskać kontaktując się telefonicznie w wydziałem edukacji urzędu dzielnicy - 669-01-77, 639-87-53.

W Łomiankach zapisy do przedszkoli i zerówek zostały połączone z zapisami do żłobka i szkół podstawowych. Na terenie podlegającym gminie Łomianki znajdują się trzy przedszkola samorządowe, cztery szkoły podstawowe oraz jeden żłobek.

Ze wstępnych informacji wynika, że miejsc w ogólnej skali nie powinno zabraknąć. Komisja nie bierze pod uwagę kolejności wpływania zgłoszeń przy rozpatrywaniu wniosków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pierwszeństwo mają m.in. matki samotnie wychowujące dzieci. Wśród osób, które nie mogą skorzystać z przysługujących im przywilejów w kolejności zapisów, największe szanse mają ci rodzice, których status materialny jest stosunkowo najsłabszy. Komisja może także przychylnie traktować zgłoszenia napływające ze swojego terenu, a dopiero w dalszej kolejności brać pod uwagę te spoza obszaru własnej gminy czy dzielnicy.

gc

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA