REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna

 

Rasistowski atak w hostelu. Awantura skończyła się bójką

  21 stycznia 2022

Rasistowski atak w hostelu. Awantura skończyła się bójką
źródło: KSP

Mokotowscy policjanci zatrzymali 38-latkę, która miała naruszyć nietykalność obywatelki Zimbabwe. Będąca pod wpływem alkoholu klientka hostelu kazała pracowniczce wracać do swojego kraju.

REKLAMA

Jak relacjonuje policja, kwadrans przed godz. 20.00 klientka hostelu zeszła do recepcji, gdzie pochodząca z Zimbabwe pracowniczka spytała o uregulowanie płatności za drugą dobę. W odpowiedzi 38-latka miała wywołać awanturę.

REKLAMA

Rasistowskie wyzwiska w hostelu

- Między kobietami bardzo szybko doszło do wymiany zdań, w trakcie których klientka wykrzykiwała słowa wulgarne o charakterze dyskryminacyjnym, nawiązując wyraźnie do przynależności narodowościowej pokrzywdzonej - informuje podkomisarz Rober Koniuszy. - Kazała jej wracać do swojego kraju. W pewnym momencie kobieta została zaatakowana pięściami przez rozzłoszczoną i nietrzeźwą 38-latkę.

Agresorka przewróciła pracowniczkę na podłogę i biła ją pięściami. W pewnym momencie sięgnęła po stojący na biurku komputer i cisnęła nim o podłogę. Właściciel hostelu był w tym czasie w sąsiednim pomieszczeniu. Usłyszawszy odgłosy awantury przybiegł do recepcji i zobaczył, jak pracowniczka jest bita przez klientkę. Natychmiast wezwał policję.

REKLAMA

Grozi jej więzienie

- W obecności policjantów również nie szczędziła słów pogardy wobec pokrzywdzonej i była bardzo agresywna - relacjonuje podkomisarz Koniuszy. - Badanie alkotestem wykazało, że miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Policja przyjęła zawiadomienie dotyczące ataku na tle rasistowskim i uszkodzenia mienia. Po zebraniu materiału dowodowego kobieta usłyszała prokuratorskie zarzuty i została objęta policyjnym dozorem do czasu rozprawy sądowej. Grozi jej pięć lat więzienia.

(db)

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA