REKLAMA

Wola

środowisko »

 

Na tym przystanku od lat czekają na kosz na śmieci. Jak długo jeszcze i co stoi na przeszkodzie?

  26 kwietnia 2023

alt='Na tym przystanku od lat czekają na kosz na śmieci. Jak długo jeszcze i co stoi na przeszkodzie?'
zdjęcie poglądowe, źródło: ZOM

Mieszkańcy korzystający z przystanku na Nowolipki 03 od dawna uskarżają się na brak kosza na śmieci. Stał tam - przed kilkoma laty - komu przeszkadzał i dlaczego?

REKLAMA

Radna Aneta Skubida na wniosek mieszkańców Muranowa zwróciła się z prośbą o ustawienie kosza na śmieci przy przystanku linii 107 na ul. Nowolipki, w stronę al. Jana Pawła II. Nielegalne kontenery w Warszawie. Jeszcze plaga czy już element krajobrazu? Nielegalne kontenery w Warszawie. Jeszcze plaga czy już element krajobrazu?
Nielegalne kontenery zalewają warszawskie osiedla. Tym razem o interwencję i nagłośnienie sprawy poprosił jeden z mieszkańców osiedla Młynów.
Jak przekonuje, brak pojemnika na śmieci powoduje, że osoby, które czekając na autobus chcą wyrzucić np. papierek, muszą przechodzić na drugą stronę ulicy Nowolipki, aby wrzucić go do kosza.

Nowolipki 03 czyli przystanek bez kosza na śmieci

- Oprócz niepotrzebnego narażania pieszych na kolizję, powoduje to tamowanie ruchu na ul. Nowolipki lub Smoczej (w zależności od tego, do którego pojemnika mieszkańcy chcą wyrzucić papierek) lub po prostu zaśmiecanie okolic przystanku, gdyż część osób z powodu braku kosza rzuca śmieci bezpośrednio na ziemię - zauważa radna Skubida, która poprosiła też o wykonanie audytu sprawdzającego przy których przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego nie ma pojemników na śmieci i postawienie ich tam, gdzie ich brakuje.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Mieszkańcy kamienicy na Woli zaśmiecali teren przystanku?

Kosz na śmieci stał na przystanku Nowolipki 03, ale został przestawiony w listopadzie 2017 roku na wniosek mieszkańców budynku sąsiadującego z przystankiem. Obecnie znajduje się przy przejściu dla pieszych - po stronie budynku Nowolipki 24.

- Przystanek znajduje się między klatkami wejściowymi do bloku. Kosz na śmieci stał się dla okolicznych mieszkańców "altanką śmietnikową", bo notorycznie zalegały w nim worki z odpadami pochodzącymi z gospodarstw domowych, a obok ustawiano odpady gabarytowe. Do kosza wylewany był tłuszcz ze smażenia potraw, który brudził nawierzchnię chodnika. Mimo codziennego opróżniania kosza i sprzątania terenu wokół, nie udawało się utrzymać czystości. Przesunięcie kosza pozwoliło nam zniwelować zaśmiecenie nie tylko przystanku, ale i terenu przyległego - wyjaśnia dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta Tadeusz Jaszczołt.

REKLAMA

Gdzie w Warszawie brakuje koszy na śmieci?

Jak się dowiadujemy na przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego kosze ustawione są w 99,99% przypadków.

- Na bieżąco jesteśmy informowani o zmianach lokalizacji przystanków czy wybudowaniu nowych zespołów przystankowych. Sytuacje, w których przystanków nie wyposażamy w kosze to m.in. nieodpowiednie warunki techniczne platform przystankowych (zbyt mała szerokość peronu), brak utwardzonej nawierzchni tj. płyt chodnikowych czy asfaltu, przystanki "na żądanie" znajdujące się na terenach mało zamieszkałych, np. leśnych, przystanki zlokalizowane w pobliżu obiektów wojskowych - wylicza Tadeusz Jaszczołt. Nasuwa się zatem pytanie: czy przystanek zlokalizowany w centrum stolicy służby oczyszczania miasta zakwalifikowały jako prowincjonalny przystanek w... lesie?

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy