REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Przetarg na budowę szkoły przy Szeligowskiej ogłoszony. Oby nie zabrakło pieniędzy

  14 lipca 2022

Przetarg na budowę szkoły przy Szeligowskiej ogłoszony. Oby nie zabrakło pieniędzy
wizualizacja szkoły podstawowej na Chrzanowie

- Ogłosiliśmy przetarg na budowę szkoły podstawowej na Chrzanowie. Placówka powstanie przy ulicy Szeligowskiej, za budynkiem nr 59 - informuje Urszula Kierzkowska, burmistrz Bemowa.

REKLAMA

Długo oczekiwana szkoła podstawowa wraz z przedszkolem dla dzieci z nowych osiedli za Lazurową powstanie przy ul. Szeligowskiej, w pobliżu planowanej stacji metra Chrzanów. W pierwszym etapie inwestycji przewidziano budowę podstawówki, zaś w drugim budowę pięciooddziałowego przedszkola.

Nowa placówka ma przyjąć 1000 uczniów oraz 150 przedszkolaków. Oprócz głównego budynku powstaną także place zabaw, boiska do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki, a także parking.

REKLAMA

Szkoły na Jelonkach przepełnione

Mieszkańcy Jelonek od dawna zdają sobie sprawę z tego, że bloków i nowych mieszkańców jest coraz więcej, a placówek oświatowych nie przybywa. - Patrzę z przerażeniem jak dobudowują skrzydło do szkoły przy Szobera a na Chrzanowie tylko bloki rosną i trochę sklepów. A nasze dzieciaki ze starego osiedla muszą mieć dyskomfort. Już od dawna ta szkoła powinna tam być - komentują. - Obecnie chyba nie ma ważniejszej inwestycji na Bemowie. Pisałam do władz dzielnicy. Po tygodniu dostałam informację, że "przekazano odpowiedź do działu merytorycznego". I chyba ten dział od paru dni głowi się, jak mi merytorycznie odpisać, że prędzej na Chrzanowie zobaczymy 40 kolejnych bloków, niż szkołę. Smutne, że parę lat temu byłam pewna, że moje dziecko, jak będzie w wieku szkolnym, pójdzie do szkoły na Chrzanowie. W najśmielszych snach nie sądziłam, że kilka lat później nawet nie rozpocznie się budowa.

REKLAMA

Szkoła na Chrzanowie. Przetarg ogłoszony

Tymczasem w ubiegłym tygodniu bemowski urząd ogłosił wreszcie najbardziej oczekiwany przetarg w dzielnicy. - To miejsce bardzo szybko się zmienia. Budowane są nowe bloki i mamy nowych mieszkańców. I to właśnie z myślą o nich będziemy budować nową szkołę - mówi przewodniczący bemowskiej rady Jarosław Dąbrowski. - W szkole tej będzie miejsce dla tysiąca dzieci - dodaje.

Jak podkreśla burmistrz Urszula Kierzkowska, budynek będzie nowoczesny i ekologiczny. I dodaje, że pieniądze na ten cel są zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W tym roku miasto przeznaczy na tę inwestycję blisko 1,3 mln zł, w przyszłym - 24,5 mln zł, w 2024 - 38,2 mln zł, zaś w 2025 roku - blisko 14 mln zł.

Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 34 miesiące na zrealizowanie inwestycji. Pozostaje trzymać kciuki, aby oferty firm budowlanych nie przekroczyły znacząco zaplanowanego budżetu, co przy galopującej inflacji jest niestety scenariuszem realnym.

(db)

.
 

Komentarze (8)

# Panjan

14.07.2022 11:12

O dziesięć lat za późno. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że osiedle wielkości Chrzanowa (docelowo ponad 30 000 mieszkańców, w wiekszości młodych, z małymi dziećmi) powinno mieć kilka szkół podstawowych. Bardzo konserwatywnie licząc 3-4. Takie są standardy. I to nie tylko europejskie, ale nawet w czasach komuny, w Warszawie jedna szkoła podstawowa przypadała na około 6000- 8000 mieszkańców. Przykładowo, na Żoliborzu było 27 podstawówek na 150 000 mieszkańców (dane z 1968 r.)

# jkk

14.07.2022 16:36

Szkoła na Chrzanowie ma szansę powstać najwcześniej pod koniec 2025 roku. O ile sobie przypominam, pierwsze osiedla przy Coopera oddane zostały do eksploatacji w końcu 2008 roku, 17 lat wcześniej. Komentarz do tych faktów wydaje się być zbędny.

# Do chrzanu

14.07.2022 22:56

Blandeka Obywatelska nie umie rządzić jedną dzielnicą wielkości niedużego miasta wojewówdzkiego, a pcha się do rządzenia całym krajem. Co za nieudaczniki!

REKLAMA

# jkk

15.07.2022 06:46

Dziwnie sobie kojarzę sprawę budowy szkoły z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Przed laty większość inwestycji otwieranych było uroczyście 22 lipca ( czasem po cichu następnego dnia wracano do ich kontynuowania). Przed ostatnimi wyborami samorządowymi uruchomiono linię autobusową do przychodni na Coopera, zamieniono ścieżkę rowerową na Batalionów Chłopskich w parking itp. Czy i kiedy chrzanowska szkoła ma rzeczywiste szanse powstać?

# Cue

16.07.2022 11:06

Nie na Bemowie a na Kapuśniaku - wszystko co za lazurowa tam gdzie rosła przez wieki kapusta to nie bemowo

# jkk

16.07.2022 17:33

Do chrzanu. Nie mieszał bym polityki z talentem do rządzenia, przynajmniej w tym przypadku. Szkoła na Chrzanowie pewnie by powstała wcześniej gdyby nie pechowa lokalizacja przeznaczonej na jej budowę działki, zakupionej za czasów pełnienia obowiązków burmistrza przez przedstawiciela innej niż PO opcji politycznej.
Cue. O ile sobie przypominam, granice Warszawy obejmujące tereny Bemowa zostały ustalone przed ponad 70 laty. W tym teren na zachód od Lazurowej obejmujący m.inn. obszar po lewej stronie Batalionow Chłopskich (począwszy od Św. Mikołaja), która to ulica dążyła łukiem aż do Polczynskiej.
Budynki Jelonek Studenckich tworzono w szczerym polu na początku lat 50 a osiedla po wschodniej stronie Lazurowej w latach 70 - wcześniej też tam rosła kapusta.

REKLAMA

# Kazun

20.07.2022 23:45

wspomniana "kapusta" ma więcej yntelygencji, niż stada słoi ciągnacych tabunami na letni wypas do parku za Lazurową.
Drące gęby bachory 500+ i ich madki z wypisanym na czole TKI, EOP, WWL, WPN, WPR itp zostawiaja cały park obsrany po całodziennym wypasie. Coś jeszcze ??????

# ŁowcaStulejki

22.07.2022 03:43

Uwaga! "Kazun" to taka nasza, tutejsza znana forumowa Stulejka! :) Nie karmić trola piwniczaka !!!:D
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA