REKLAMA

Puls Warszawy

kultura »

 

Powstała Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab

  24 lutego 2023

alt='Powstała Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab'
źródło: UM Warszawa

"Nowa przestrzeń dla muzyki na Woli" - tak urząd miasta zatytułował rozesłaną do mediów informację o otwarciu Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab, która powstała... na Ochocie. Podczas dwudniowego wydarzenia z okazji otwarcia instytucji przy Barskiej 29 na odwiedzających czekać będą instalacje dźwiękowe, koncerty i opowieści.

REKLAMA

Jak reklamuje warszawski ratusz, Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab jest pierwszą i jedyną w Polsce stałą sceną dla muzyki nowej. Według urzędników powstała ona na Woli, a w rzeczywistości na Ochocie.

Miejsce dla muzyków w Warszawie

- Dla nas jest to wyjątkowy moment, bo to kolejne otwarcie Społecznej Instytucji Kultury, piątej w Warszawie, ale pierwszej, która zajmuje się muzyką nową. "W imię zasad... synu". Ocenzurowali kultowe "Psy" "W imię zasad... synu". Ocenzurowali kultowe "Psy"
We wtorek 21 lutego w telewizja Zoom wyemitowała słynne "Psy" Władysława Pasikowskiego. Kultowy film z lat dziewięćdziesiątych pokazano w wersji ocenzurowanej, z wyciszonymi wulgaryzmami. Jak doskonale wiedzą fani, było co wyciszać.
Mam nadzieję, że będzie to miejsce, które będzie wspierać całe środowisko muzyki współczesnej i nowej, a muzycy i muzyczki będą się tu dobrze czuli i dostarczą warszawiakom wielu muzycznych emocji - mówiła podczas otwarcia nowej społecznej instytucji kultury Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Hashtag Lab prowadzony przez Fundację Sfera Harmonii właśnie rozpoczyna swoją działalność jako Społeczna Instytucja Kultury m.st. Warszawy. W piątek i sobotę 24 i 25 lutego w godzinach od 12:00 do 20:00 po wnętrzu willi przy Barskiej 29 gości oprowadzać będą członkowie kooperatywy Hashtag Ensemble, którzy opowiedzą o planach działalności nowej instytucji.

Wstąp do księgarni

Rusza Hashtag Lab

W informacji dla mediów nie zabrakło też innych wpadek. Urzędnicy zaprosili mieszkańców do podziwiania interaktywnej instalacji i projekcji weneckiej wideoopery... na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia. Co więcej, atrakcje zaplanowano na godzinę 16:00, gdy większość warszawiaków była w pracy.

"Kulminacyjnym punktem otwarcia Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab będzie sobotni, trzyczęściowy koncert otwarcia. O 20:00 na scenie Hashtag Labu Martyna Kosecka i Idin Samimi Mofakham zaprezentują utwór "Surge" - artystyczny głos w sprawie zbrodni dziejących się w Iranie. A o 21:00 odbędzie się koncert gospodarzy - zespołu Hashtag Ensemble. W programie koncertu znalazły się słynne utwory Petera Maxwella Daviesa "Eight Songs for a Mad King" (1969) i Louisa Josepha Andriessena "Workers Union" (1975). Otwarcie Przestrzeni Muzyki Współczesnej zakończy set DJ-ski w wykonaniu duetu Ryterski Live / czuły" - zapowiada warszawski ratusz.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe