REKLAMA

Puls Warszawy

samorząd »

 

Przemysław Wipler kandydatem na prezydenta stolicy

  20 lutego 2024

alt='Przemysław Wipler kandydatem na prezydenta stolicy'
źródło: Facebook / Przemysław Wipler

Przemysław Wipler będzie wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta stolicy. Poseł pochodzi z Górnego Śląska, ale ukończył Uniwersytet Warszawski i od wielu lat mieszka w Warszawie. Po raz pierwszy w stołecznych wyborach samorządowych kandydował 22 lata temu.

REKLAMA

Więcej pozwoleń na budowę w celu zmniejszenia cen mieszkań deweloperskich, "zrobienie porządku" z komunalnymi pustostanami, rezygnacja ze strefy czystego transportu, zmniejszenie liczby urzędników, koniec zwężania jezdni - takie obietnice składa potencjalnym wyborcom poseł Przemysław Wipler, który ogłosił swój start w wyborach na prezydenta Warszawy.

Wipler kandydatem na prezydenta Warszawy

Przemysław Wipler będzie wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Obecny poseł ma już doświadczenie w wyborach samorządowych w Warszawie. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
W 2002 roku kandydował do Rady m.st. Warszawy z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Julii Pitery, a w 2014 roku zajął czwarte miejsce w wyborach na prezydenta Warszawy, startując z Kongresu Nowej Prawicy.

- Chcemy Warszawy, w której się buduje, w której się inwestuje. Warszawy, w której dba się o rozwiązywanie problemów kierowców, a nie zakorkowywanie ulic i prowadzi się wojnę z kierowcami. Warszawy, w której są dobre usługi publiczne i obywatele naprawdę współdecydują o tym, co się w naszym mieście dzieje - mówi Wipler.

Zapraszamy na zakupy

Kim jest Przemysław Wipler?

Przemysław Wipler pochodzi z Piekar Śląskich na Górnym Śląsku, ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Działał w Unii Polityki Realnej i stowarzyszeniu KoLiber, związanych z Januszem Korwin-Mikkem. W 2011 roku został posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu warszawskiego, ale dwa lata później wystąpił z partii i - po krótkiej przygodzie z Polską Razem - wrócił do środowiska korwinistycznego. Następnie współtworzył partię KORWiN.

Siedem lat temu Wipler wycofał się z życia politycznego i zajął pracą w branży PR. W 2023 roku wstąpił do Konfederacji i został posłem z okręgu toruńskiego. Wipler jest jednym z najbogatszych parlamentarzystów: współwłaścicielem domów i mieszkań o łącznej wartości 10,4 mln zł, dwóch audi Q7 oraz trzech cennych obrazów i czterech zegarków. Zgromadził 3 mln zł oszczędności.

Dominik Gadomski

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Cziste Oddechi

20.02.2024 17:28

Czy Przemysław Wipler też jeździ po Warszawie skapciałym dizlem, skoro protestuje przeciw strefie czystego transportu?

# Grzesiek

20.02.2024 20:44

Pozwolenia nie powodują tego, że mieszkania są drogie. Powody są co najmniej dwa: wykupywanie nieruchomości aby lokować oszczędności oraz rządowe programy dopłat, np. kredyt 2% w wykonaniu PiS (czy propozycja 0% PO). To ostatnie powoduje, że deweloperzy nie przejmują się absolutnie tym, aby budować tanio ponieważ nie zabraknie kupców i deweloperom nie grozi utrata zysków. Bardzo chciałbym zobaczyć spektakularne bankructwo jakiegoś dużego dewelopera i setki nieruchomości rzuconych na rynek przez syndyka

# Chris

21.02.2024 15:42

Postalaty ma bardzo rozsądne. Unijny zielony ład w tym kształcie to masakra nie tylko dla roliników , ale każdego z nas. Przekonacie się po eurowyborach jeśli u władzy w UE utrzyma się obecna kasta.
Owszem warto inwestowac w zielone technolgie, ale w sposób rozsądny, ekononomiczny bo inaczej cofniemy się w haos w UE. Co do kandytata to nie wazne czy to rodowity Warszawiak bo większość obecnej Warszawy nie jest, rozwalenie monopolu pseudoelkologów i lewaków w Warszawie uratuje Nasze Miasto.

REKLAMA

# Orto Graf

22.02.2024 14:01

#Chris napisał(a) 21.02.2024 15:42
cofniemy się w haos w UE
Chaos to ja widzę w ortografii.

# Chris

22.02.2024 18:46

#Orto Graf - ojej jak się pisze ciagle klawiaturze to coś tam umknie. Po za tym najważniejsze , że jest się zrozumianym przez wszytkie elektoraty.

# azio46

23.02.2024 19:56

o ile nie pamietacie to przypomne ,, zdymiarz" a pozniej jeszcze przekret ( umie klamac jak pisior)

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe