REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

kronika policyjna

 

Coraz więcej przemocy domowej na Bielanach?

  22 maja 2023

Coraz więcej przemocy domowej na Bielanach?
źródło: KRP V

Problem przemocy domowej powszechnie znany jest policjantom w całej Polsce. Pojawia się też na Bielanach. Jakiego rodzaju jest to przemoc i jak często do niej dochodzi?

REKLAMA

Na Bielanach rzadko dochodzi do głośnych spraw "medialnych", które wychodzą na światło dzienne. Nie oznacza to jednak, że w tej części Warszawy jest spokojnie. Ze statystyk wynika, że jest wręcz odwrotnie. Agresywny pies rozerwał twarz działkowicza Agresywny pies rozerwał twarz działkowicza
Agresywny pies trzymany na terenie ogródków działkowych przy Rokokowej rzucił się na starszego mężczyznę. Ten z dużymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Czy pozostali działkowcy i odwiedzający to miejsce mają się czego bać?
Z bardziej rozpoznawalnych spraw wybraliśmy dwie z minionego roku.

Agresorzy z Bielan w rękach policji

Policjanci z Bielan zostali powiadomieni o awanturze do jakiej doszło pomiędzy partnerami. 30-letni mężczyzna nożem groził swoje partnerce i jej synowi. Mężczyzna po raz kolejny urządził w domu awanturę. Kobieta bojąc się o własne życie, wezwała na miejsce policję. 30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że mężczyzna od 2020 roku wszczynał wielokrotnie awantury, używał wobec partnerki słów obraźliwych i wulgarnych, wielokrotnie ją wyzywał i szarpał. Kobieta żyła w permanentnym strachu.

Druga sprawa to w zasadzie "kopiuj-wklej" pierwszej. 48-letni mężczyzna po raz kolejny urządził w domu awanturę i nożem groził swoje partnerce. Kobieta bojąc się o własne życie, wezwała na miejsce policję. Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że mężczyzna od 1,5 roku wszczynał wielokrotnie awantury, używał wobec partnerki słów obraźliwych i wulgarnych. Kobieta była wielokrotnie wyzywana, kopana i szarpana przez konkubenta.

Wstąp do księgarni

Jak duży jest problem na Bielanach

Dane na temat przemocy domowej udostępniła zastępczyni prezydenta Warszawy. Zaznaczyła, że statystyki dotyczące liczby rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" nie zawierają danych dotyczących występowania przemocy domowej na tle ekonomicznym.

- Dane takie będą zbierane po wejściu w życie zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, która wprowadza kategorię "przemoc ekonomiczna" - zaznacza Aldona Machnowska-Góra.

Z powodu przemocy fizycznej liczba rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty" na Bielanach w całym 2022 roku wyniosła 96, to o 18 więcej niż w roku poprzednim. Z powodu stosowania przemocy psychicznej i emocjonalnej w 2022 roku procedurą zostało objętych 215 rodzin, a więc aż o 35 więcej niż w 2021 roku. Wzrosła też liczba najgorszej przemocy jaka może pojawić się w "domowym zaciszu", a więc przemocy seksualnej, która dotknęła w ubiegłym roku 12 rodzin, to o 2 więcej niż w roku poprzednim. Z pewnością nie są to wszystkie ujawnione przypadki przemocy domowej na Bielanach, gdyż wiele ofiar często z poczucia bezsilności i wstydu nie zgłasza się na policję.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Wredny Kocur

23.05.2023 16:20

Takie są efekty braku nauki gotowania na ZPTach. Nawet dosolić zupy nie potrafią... Współczesna edukacja..... ;DDD

# damski wojownik ninja

24.05.2023 06:27

Sprawa jest prosta. Tych damskich wojowników ninja zwozić jako sparingpartnerzy do klubów bokserskich.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA