REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski »

 

Park kieszonkowy przy stacji metra Młociny?

  23 maja 2023

alt='Park kieszonkowy przy stacji metra Młociny?'
Tak jest dziś, źródło: bo.um.warszawa.pl

Jeden z projektów w budżecie obywatelskim zakłada utworzenie parku kieszonkowego z hamakami w okolicach stacji metra Młociny. Co na to mieszkańcy Bielan?

REKLAMA

- Mieszkańcy kwartału ulic Wrzeciono, Przy Agorze, Gajcego i Kasprowicza, chcąc dotrzeć najkrótszą drogą do stacji metra Młociny, muszą korzystać z błotnistej po deszczach lub oblodzonej zimą ścieżki, przecinającej zaniedbaną działkę wzdłuż ul. Nocznickiego. Z gruntu wystają tu reszki fundamentów nieistniejącego budynku - pisze autor projektu Jakub Ryznar, który za 350 tys. Dwa nowe parki kieszonkowe na Bielanach, trzeci w drodze Dwa nowe parki kieszonkowe na Bielanach, trzeci w drodze
Za sprawą budżetu obywatelskiego powstały dwa nowe parki kieszonkowe w okolicach przystanków Piaski 03 i Reymonta 03, zaś trzeci przy Popiela 04 jest w drodze...
zł przewiduje zagospodarowanie zaniedbanej działki od strony osiedla Wrzeciono.

Park kieszonkowy na Wrzecionie?

W parku kieszonkowym przeważać ma mała architektura na czele z ławkami, leżakami a nawet hamakami, w otoczeniu zasadzonych drzew i krzewów, kwietnych rabat i pergoli pokrytych kwitnącymi pnączami. Wspólnie mają tworzyć przytulne miejsce do odpoczynku, zarówno dla rodziców z dziećmi, dorosłych śpieszących się do pracy, jak i seniorów.

Wstąp do księgarni

Parki kieszonkowe w Warszawie

- Park będzie łączył się ze zrealizowanymi w 2022 roku nowymi nasadzeniami przy przystanku Metro Młociny 03 oraz stanowił dopełnienie kwietnych łąk, realizowanych między jezdniami ulicy Kasprowicza w ramach wcześniejszych budżetów obywatelskich - wyjaśnia autor. Jego projekt został dopuszczony przez urzędników do głosowania mieszkańców. Jeśli zyska poparcie, a są na to spore szanse, gdyż tego typu pomysły na Bielanach były już realizowane w ramach budżetu obywatelskiego, zostanie on urządzony już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze (8)

# Vvv

23.05.2023 11:53

A nie lepiej po prostu zrobić tylko porządny chodnik i resztę pieniędzy zainwestować w kolejny chodnik przy nocznickiego w stronę wólczyńskiej.

# Wredny Kocur

23.05.2023 16:19

Vvv - ale szwagier badyle sprzedaje i parki dokieszonkowe robi, a nie płyty i chodniki - weź no priorytety ogarnij. :D

# Kolo

23.05.2023 22:14

A już myślałem że ten durny pomysł umarł śmiercią naturalną. Wszak głupota i szaleństwo nie może trwać wiecznie i jak komunistyczna gospodarka prędzej lub później musi upaść. A tu proszę. Jeszcze raz powtarzam, najłatwiej wydaje się pieniądze publiczne jako niczyje, nie patrząc na ewidentny brak logiki w tym wszystkim. Rozumiem, że ktoś musi na tym zarobić, ale są jakieś granice absurdu. Nie mówię, ze tego rodzaju miejsca nie są potrzebne, ale nie w takiej lokalizacji. Nie po to buduje się infrastrukturę za miliardy, żeby przy stacji metra robić hamaki, które natychmiast zwłaszcza menele, a osiedla zlokalizować w kartoflach bez dojazdu. To jest jakaś abberacja i kogoś należy rozliczyć za tak rozrzutne planowanie przestrzenne (A w zasadzie jego brak). Co więcej, okoliczni mieszkańcom zafunduje się towarzystwo meneli i cpunow 24 H na dobę. Szczególnie w tym miejscu będzie to przyciągało wszelkiej maści menty społeczne. Poza tym śmieci, halas, strzykawki po cpaniu etc. Strach będzie tam wieczorem przejść, nie mówiąc p bezpieczeństwie dzieci. Na miejscu mieszkańców to bym już robił listy protestacyjne przeciw tej durnocie. Szanowni Państwo, póki jeszcze jest czas zadbajcie o swój spokój i bezpieczeństwo. Jak Wam pod oknem zrobią ten przybytek, to już będzie za późno.

REKLAMA

# słaby

24.05.2023 07:12

Dajcie sobie włodarze spokój z tymi PARKAKMI bo to co jest zrobione na Broniewskiego to jest przekręt pod pozorem budżetu obywatelskiego ktoś komuś pod stolikiem ? zleca jakimś firmom wykonanie takiego koszmaru

# abcdef

24.05.2023 09:30

To jest działka inwestycyjna warta kilkanaście milionów złotych. W sam raz na pięć hamaczków i tulipany

# Kolo

24.05.2023 10:55

Nie kilkanaście milionów ale co najmniej sto milionów. I to jeszcze optymistycznie licząc. Działki przy metrze osiągają gigantyczne kwoty. To samo z terenem zajętym przez tzw ogródki działkowe w tamtej okolicy. To ewenement w skali światowej chyba żeby infrastruktura za miliardy otoczona była golebnikami, graciarnia, smietniskiem i służyła jako miejsce schadzek meneli i cpunow. Takie numery tylko w Warszawie. Szanowni Państwo, niedługo wybory samorządowe - czas na zmiany i nowych ludzi. Czas na rozwój, nie na konserwowanie skansenu ideologiczne eksperymenty. Ten teren powinien żyć i się rozwijać, być lokomotywa dzielnicy a nie synonimem syfu, braku koncepcji, stagnacji i pijakow.

REKLAMA

# Twoja stara

27.05.2023 22:43

A może nowy piętrowy P&R zamiast paru rabatek i płaczu, że całe Bielany zastawione parkującymi samochodami?

# Slawcik

04.06.2023 17:45

A może zamiast tego rodzaju fatalnym pomysłom zajmiecie się miejscami do parkowania samochodów! Na Przy Agorze oddaliście działkę pod przychodnie i ok rozumiem tylko czemu nie zapewniliscie obywalelom Bielan z 3 budynków, które tutaj parkowali żadnej alternatywy żenada i mam nadzieję że jednak stracicie władze a Pan burmistrz celebrytka zamiast pokazywać się w swojej gazetce niech zacznie dbać o ludzi z Bielan a nie o siebie
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy