REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Przed nami duży remont Czecha. Dwa miesiące utrudnień

  17 maja 2022

Przed nami duży remont Czecha. Dwa miesiące utrudnień
źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do remontu jezdni Traktu Brzeskiego i Czecha w kierunku Płowieckiej.

REKLAMA

Według zapowiedzi drogowców prace zostaną przeprowadzone do końca wakacji. Najpierw trzeba jednak wybrać wykonawcę a o kontrakt starają się firmy Colas Polska i Porr. Pierwsza jest gotowa podpisać umowę za 14,5 mln zł, druga za prawie 15 mln zł.

REKLAMA

Planują remont Czecha

- Na północnej jezdni ciągu ulic Czecha i Trakt Brzeski nowy asfalt zostanie położony między skrzyżowaniami z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze a 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej - zapowiada ZDM.

- To dobra wiadomość dla podróżujących od najdalej na wschód wysuniętej dzielnicy w kierunku centrum miasta. Obecna nawierzchnia jest mocno wyeksploatowana, pełna ubytków i kolein, a z drogi korzystają tysiące kierowców. Przed oddaniem do użytku mostu Anny Jagiellonki i tunelu drogi ekspresowej S2 natężenie ruchu wynosiło ponad 25 tys. pojazdów na dobę, teraz jest nieco mniejsze.

Stara nawierzchnia zostanie całkowicie rozebrana. Wykonawca częściowo wymieni podbudowę i położy nowe warstwy asfaltowe, podnosząc jezdnię aż o 13 cm. Przy okazji usunie dotychczasowe krawężniki i wstawi nowe. Wyremontuje również chodniki.

REKLAMA

Dwa miesiące prac

- Wybrana firma od dnia podpisania umowy będzie miała 30 dni na roboty nawierzchniowe, a następnie pozostanie jej tyle samo dni na dokończenie prac brukarskich - zapowiadają drogowcy. - Planujemy, by inwestycja została zrealizowana do końca wakacji. To idealny moment na asfaltowanie ze względu na zmniejszony ruch z uwagi na brak zajęć szkolnych i okres urlopowy.

Dokładny termin prac będzie znany, kiedy ZDM podpisze umowę z wykonawcą a urząd miasta zatwierdzi czasową organizację ruchu.

(dg)

.
 

Komentarze (1)

# Robert Ł

17.05.2022 14:30

A co ze ścieżką rowerową? Jest sporo miejsca na jej wykonanie .
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA