REKLAMA

bck warsztaty artystyczne 1bck warsztaty artystyczne 2bck warsztaty artystyczne 0
Bielany

inwestycje »

 

Prom i statek do Młocin na wakacje

  26 lutego 2016

alt='Prom i statek do Młocin na wakacje'

Najprawdopodobniej już latem Bielany zyskają wodne połączenie z bulwarami wiślanymi.

REKLAMA

moje bielany 2moje bielany 0
17 lutego, na 525 kilometrze Wisły, na wysokości Młocin spotkali się m.in. pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw zagospodarowania Wisły Marek Piwowarski, młocińscy samorządowcy, zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, kapitan promu Mirosław Kaczyński oraz przedstawiciele Fundacji Ja Wisła.

Spotkanie stało się oficjalną okazją do przedyskutowania idei stworzenia przystani promów i małych statków na Młocinach, o której pisaliśmy na początku lutego. Zgodnie z zamierzeniami, odpowiednie nabrzeże ma zostać przystosowane do najbliższych wakacji. Nowa, planowana trasa promu mogłaby dzięki temu połączyć Bielany, Łomianki i Białołękę z bulwarami wiślanymi. Dzięki temu Las Młociński zyskałby na atrakcyjności jako dogodne miejsce dla organizacji m.in. kina plenerowego, pikników ekologicznych, na które potencjalni uczestnicy mieliby ułatwiony, w dodatku dość atrakcyjny, dojazd.

- Zgodnie z zamierzeniami nabrzeże ma zostać przystosowane dla promu jeszcze przed wakacjami. Brzeg już jest przygotowany. Teraz trzeba wykończyć pomosty cumownicze i tak zwaną infrastrukturę portową. Na koniec zostanie nam dostawienie ławek i koszy oraz posprzątanie okolicy - mówi wiceburmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

- Osobiście przewiduję, że pierwszy rejs odbędzie się już w maju. Zależy nam na tym, aby pomiędzy Młocinami a Bulwarem Wiślanym przy Zamku Królewskim kursował statek mogący pomieścić 100- 120 osób. Chciałbym również, aby prom, który teraz pływa pomiędzy Łomiankami i Białołęką, kursował w trójkącie obejmującym również Bielany - dodaje.

Inicjatywa bardzo nam się podoba, będziemy kibicować. W końcu Jarema Stępowski swoje "Statkiem do Młocin" śpiewał nie bez powodu. Warto by ożywić tę tradycję.

(wk)

 

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Czytaj na ten temat

Komentarze (2)

# Cycu

26.02.2016 13:14

Jak na razie wszystko zależy od rzeki ,bo przy niskim stanie wody, raczej dupą po piachu ....

# rafak

05.04.2023 11:11

Co by nie mówić to są bardzo ważne sprawy lecz ja jeszcze chcę dodać, że również całkiem niedawno zastanawiałem się gdzie można zamówić znaki ewakuacyjne na statki morskie. W sumie bardzo fajny wybór takich rzeczy jest zawsze w sklepie https://znaki-bhp.pl/produkty/3_znaki_ewakuacyjne i zdecydowanie dobrze jest o tym wiedzieć.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

biedronka 016 3
Kup bilet

REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

bck bal u pana kleksa 2bck bal u pana kleksa 0

REKLAMA

bck smartfon 3bck smartfon 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

atal 002 3atal 002 0

REKLAMA

bck lubie wracac 1bck lubie wracac 2bck lubie wracac 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl