REKLAMA

Bielany

Migawki z okolicy

 

Pomysłowa ptasia stołówka na Wólczyńskiej

  21 listopada 2013

alt='Pomysłowa ptasia stołówka na Wólczyńskiej'

Oto przykład pomysłowości wielbicieli ptaków. Przy ulicy Wólczyńskiej, pomiędzy marketem E.Leclerc a al. Reymonta, powstała prawdziwa stołówka dla ptaków, otoczona płotem!

REKLAMA

Zima to szczególnie trudny okres dla ptaków. Niektórzy wyrzucają im jedzenie na parapet, inni montują karmniki, jednak te ostatnie odpowiednie są dla małych ptaków. Wszystkie ptasie stołówki narażone są poza tym na ataki drapieżników.

Przy Wólczyńskiej powstał półokrągły płotek. Desek było trochę za mało, więc resztę ogrodzenia dorobiono z gałązek. A w środku miski z jedzeniem i karmniki. Zmieści się tu swobodnie kilka rodzin wron i srok. I nie dosięgnie ich żaden głodny kocur, rozbrykany psiak ani wścibski człowiek!

kz

class=par>Buduj z nami "Migawki z okolicy"! Zauważyłeś coś, co warto docenić, pochwalić, a może wyśmiać czy wytknąć? Wyślij nam zdjęcie z podpisem: echo@gazetaecho.pl.

 

Komentarze (3)

# inzynier_wwa

23.11.2013 14:00

Pomysł szczytny, ale jeśli dobrze rozumiem jest to czyjaś samowolka i to szpetna... Nie można załatwić tego oficjalnie i estetycznie?

# Denadix

25.11.2013 08:12

Czemu szpetna? Klasyczny, prosty drewniany płot. Może niech nierobioą tego oficjalnie, bo wówczas wytną te drzewka i krzewy i postawią druciana siatkę.

# bielanka

27.11.2013 10:29

no niestety szpetna okrutnie. Poza tym zupełnie nie stanowi przeszkody dla dzikich kotów. Obawiam się też, że stanie się śmietnikiem z odpadkami ...
Może warto z tych desek zrobić standardowe karmniki i rozwiesić je na drzewie?
I karmić mieszankami przeznaczonymi specjalnie dla ptaków ...

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy