REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

wypoczynek

 

Pomysł na weekend w Warszawie: fontanny w rytm Maanamu

  28 kwietnia 2022

Pomysł na weekend w Warszawie: fontanny w rytm Maanamu
Fot. Radek Zawadzki, źródło: UM Warszawa

Po dwóch latach przerwy na skwerze 1 Dywizji Pancernej znów będzie można oglądać pokazy "światło i dźwięk".

REKLAMA

W niedzielę 1 maja po dwuletnie przerwie zacznie funkcjonować Multimedialny Park Fontann. W tym sezonie pokazy będą poświęcone warszawskiej legendzie o Złotej Kaczce, a towarzyszyć im będzie muzyka zespołu Maanam.

REKLAMA

Pokazy w Parku Fontann

- Zabrzmią m.in. "Wyjątkowo zimny maj", "Cykady na Cykladach" i "Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech" - zapowiada urząd miasta.

- Inauguracyjne spektakle zaplanowano w najbliższą niedzielę, poniedziałek i wtorek (1, 2, 3 maja) o godz. 21.30. Kolejne będą odbywały się w piątki i soboty. Zmieniać się będą godziny. 21.30 pozostanie do końca lipca, w sierpniu będzie to 21.00, a we wrześniu 20.30.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny a najlepszy widok rozpościera się ze szczytu skarpy obok kościoła Panny Marii. 1 maja zostanie dodatkowo wydzielona specjalna strefa dla niepełnosprawnych, wyposażona w podest dla wózków. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.

REKLAMA

Multimedialny park ma 11 lat

Fontanny znajdują się na skwerze 1 Dywizji Pancernej niedaleko skrzyżowania Wisłostrady z Sanguszki. Główna zajmuje powierzchnię 2,2 tys. m2, a towarzyszą jej dwie mniejsze o łącznej powierzchni 600 m2. Z 367 dysz wodnych tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. W parku zainstalowano 295 ledowych reflektorów. Każdy z nich daje możliwość uzyskania 16 milionów barw. Do wyświetlania obrazów i animacji wykorzystywany jest "ekran" z rozpylonej wody.

- Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów - podsumowuje warszawski ratusz. - Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji oraz relaksu, przez co na stałe wpisało się w artystyczną, kulturalną i rozrywkową architekturę stolicy. Od tego sezonu na terenie Multimedialnego Parku Fontann będzie można skorzystać z nowej oferty gastronomicznej.

(dg)

.
 

Komentarze (2)

# Errrrr

30.04.2022 10:18

Niezła beka z tych podludzi, którzy tam przychodzą :D

 anna_roj91

11.05.2022 10:14

nie rozumiem
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA