REKLAMA

REKLAMA

Puls Warszawy

sport

 

W niedzielę półmaraton. Będą duże utrudnienia

  22 marca 2023

W niedzielę półmaraton. Będą duże utrudnienia
źródło: UM Warszawa

Warszawski ratusz zamknie w niedzielę wiele ulic na życzenie fundacji Maraton Warszawski. Powód? 15 tysięcy osób weźmie udział w 17. Nationale Nederlanden Półmaratonie Warszawskim i towarzyszącym mu biegu na 5 kilometrów. Warszawiacy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

REKLAMA

Stan epidemii mamy już na dobre za nami. Warszawiacy liczący na to, że miejski samorząd skończy z tradycją zamykania ulic na potrzeby biegaczy, będą rozczarowani: urząd miasta cieszy się powrotem półmaratonów i nie zamierza rezygnować z ich wspierania.

Półmaraton w Warszawie

- Cieszę się bardzo, że frekwencja Półmaratonu Warszawskiego wróciła do czasów sprzed pandemii. Aktywiści przeciwko sklepom z szybką dostawą: "Niszczą miasto" Aktywiści przeciwko sklepom z szybką dostawą: "Niszczą miasto"
Samorządy największych turystycznych miast Europy zakazują działalności małych magazynów, z których można zamówić zakupy z szybką dostawą. Ich zdaniem ciemne witryny psują widok w uczęszczanych miejscach. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze chce, by śladami Amsterdamu czy Barcelony poszła Warszawa.
To widoczny znak tego, że powracamy do aktywności. Wspólnie z organizatorami przygotowaliśmy wspaniałą trasę, która zaprezentuje walory naszego miasta przede wszystkim "turystom maratońskim", którzy przybędą na bieg z innych miast. A my jako miasto zadbamy, aby impreza nie była zbyt dokuczliwa dla tych, którzy nie biorą w niej udziału, chociaż wszystkich zachęcam do jak najbardziej aktywnego spędzania wolnego czasu - mówi wiceprezydent Renata Kaznowska.

Półmaraton organizuje Fundacja Maraton Warszawski przy wsparciu samorządu Warszawy. W niedzielę o 10.00 z ulicy Konwiktorskiej wystartują uczestnicy biegu na 5 km, a o 11.00 na trasę ruszy półmaraton. Trasa prowadzi na Bielany, potem na Pragę i przez Powiśle do finiszu przy Multimedialnym Parku Fontann na skwerze 1 Dywizji Pancernej.

Wstąp do księgarni

Biegi wróciły na ulice

Organizatorzy liczą, że po raz pierwszy w Warszawie padnie wynik poniżej godziny w półmaratonie. Wśród zawodników elity najmocniejszy Paul Tiongik z Kenii ma życiówkę 1:00:01, czyli tylko o sekundę powyżej tej bariery. Imprezie towarzyszy akcja Biegam Dobrze. Biegacze, którzy biorą w niej udział, prowadzą wśród swoich znajomych oraz w Internecie zbiórkę na rzecz wybranych fundacji charytatywnych. W tym roku udało się zebrać 480 tys. zł.

- Powraca olbrzymia impreza, jak w czasach przed pandemią - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej szef biegu Marek Tronina. - Mamy fantastyczną prasę w centrum miasta, za co dziękuję pani prezydent, która osobiście dopilnowała, żeby ta trasa miała tak atrakcyjny kształt. Będą punkty kibicowania co kilometr, liczymy na zaangażowanie warszawiaków w doping. Mamy mocnego sponsora. Wiosna startuje w Warszawie!

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA