REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Żoliborz

oświata »

 

Klasy mundurowe w żoliborskich szkołach. Przygotują do służby w policji

  6 października 2025

alt='Klasy mundurowe w żoliborskich szkołach. Przygotują do służby w policji'
źródło: KRP V

Policja i żoliborskie szkoły podpisały porozumienie o współpracy. Mundurowi będą nie tylko prowadzić zajęcia i prelekcje, ale także angażować się w życie szkolne, wizyty edukacyjne i akcje profilaktyczne.

REKLAMA

bck musical The-Greatest-Showman 2bck musical The-Greatest-Showman 0

We wrześniu w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz podpisano porozumienie między Komendą Rejonową Policji Warszawa V a dwiema placówkami - Zespołem Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego oraz Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3.

Umowa dotyczy funkcjonowania klas mundurowych i przygotowania młodzieży do ewentualnej służby w policji. - To połączenie edukacji z praktyką i wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa w szkołach - wyjaśnia podinspektor Elwira Kozłowska.

Mundurowi jako partnerzy edukacyjni

Policjanci nie ograniczą się do wizyt gościnnych. Będą prowadzić zajęcia, prelekcje i pokazy, przybliżając kwestie odpowiedzialności prawnej, profilaktyki zachowań ryzykownych i rolę policji w społeczeństwie. Wsparcie obejmie również działania wychowawcze i profilaktyczne.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wspólne inicjatywy i wizyty w komendzie

Młodzież będzie mogła odwiedzać komendę, obserwować pracę funkcjonariuszy i poznawać specyfikę zawodu. Zainteresowani uczniowie zapoznają się z ofertą szkolnictwa policyjnego. Wspólne projekty obejmą akcje profilaktyczne, wydarzenia społeczne i inicjatywy obywatelskie.

- Młodzież to przyszłość naszej dzielnicy i całego miasta. Dlatego tak ważne jest, aby dorastali w poczuciu bezpieczeństwa i zrozumienia swojej roli w społeczeństwie - mówi burmistrz Renata Kozłowska. - Dzięki współpracy szkół z policją uczniowie zobaczą, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa - i że każdy z nas ma w nim swój udział. Jestem przekonana, że ta inicjatywa nie tylko przybliży młodych ludzi do zawodu policjanta, ale przede wszystkim nauczy ich, że odpowiedzialność i solidarność budują silną wspólnotę. Cieszę się, że takie inicjatywy realizowane są właśnie w żoliborskich szkołach - podsumowuje pani burmistrz.

DB

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

bck ladies 2bck ladies 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

bck koncert retro 31 maja 3bck koncert retro 31 maja 0

REKLAMA

bck klub przygód 2026 1bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

norblin dzien dziecka 3norblin dzien dziecka 0

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA