REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo »

 

Podziemne przejście przy DT Wola do zamknięcia?

  23 maja 2012

alt='Podziemne przejście przy DT Wola do zamknięcia?'

Na fatalny stan przejścia podziemnego pod ul. Wolską na wysokości Domu Towarowego Wola mieszkańcy narzekają od lat. W najgorszym stanie są schody. Płyty, z których są wykonane, są połamane, wyszczerbione i poprzesuwane. - Przecież taki stan schodów poważnie zagraża bezpieczeństwu pieszych - zwracają uwagę pasażerowie udający się przejściem podziemnym w stronę przystanków tramwajowych.

REKLAMA

O konieczności natychmiastowej naprawy schodów w przejściu podziemnym przekonuje również radny Piotr Milowański. - Należy się zastanowić, czy nie zamienić tego przejścia na naziemne. Jeżeli takiej możliwości nie ma, to z pewnością przejście podziemne powinno przejść gruntowną modernizację i nie dotyczy to tylko remontu schodów, ale całego układu sklepów w tym rejonie - twierdzi Milowański.

Zarząd Dróg Miejskich, tradycyjnie już, nie ma pieniędzy na kapitalny remont przejścia. - Schody tu są wykonane z płyt granitowych, to klasyczny przykład niskiej architektury z lat 70., który nie wytrzymuje próby czasu. Dziś buduje się inaczej. Na razie nie mamy jednak pieniędzy na gruntowny remont: zerwanie płyt, wylanie betonu i ułożenie płyt od nowa - mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. - Wykonanie przejścia naziemnego w tym miejscu nie jest możliwe. Jezdnia jest zbyt szeroka i biegnie dalej łukiem, a poza tym znajdują się tu trzy perony tramwajowe, które kolidowałyby z przejściem dla pieszych - dodaje.

Rzecznik zapewnił nas jednak, że uszkodzone płytki w schodach zostaną naprawione w ramach bieżącego utrzymania.

Anna Przerwa

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# bogdan

29.05.2012 10:44

Nie zostanie to zamknięte, bo to jedyne przejście na przystanki tramwajowe, oraz przejście na inne części ulic. Tak nie jest tak tragicznie, są o wiele bardziej poniszczone przejścia podziemne.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA