REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Podwórkowe rewolucje na Woli. Rozbetonowują i sadzą zieleń

  28 grudnia 2022

alt='Podwórkowe rewolucje na Woli. Rozbetonowują i sadzą zieleń'
źródło: Dzielnica Wola

Kilka wolskich podwórek zostało ostatnio rozbetonowanych, a na jednym prace jeszcze trwają. Beton został zastąpiony przez zieleń, a dzielnica już planuje podobne działania w przyszłym roku. O które podwórka chodzi?

REKLAMA

Bloki, a między nimi nierówne chodniki, wysłużone ławki, gdzieniegdzie kępki traw i dużo betonu. Tak jeszcze do niedawna wyglądało wiele podwórek w centralnej części Woli.

Podwórkowe rewolucje na Woli

Sytuacja zaczęła się zmieniać w tym roku, kiedy to dzielnica ruszyła z akcją rozbetonowywania podwórek i porządkowania przestrzeni między budynkami. Mieszkańcy chcieli ławek pod blokiem. Bardzo tego pożałowali Chcieli ławek pod blokiem. Bardzo tego pożałowali
Mieszkańcy budynku przy Zawiszy 9 na warszawskim Młynowie apelują o przeniesienie ławek spod ich okien. Problem w tym, że jeszcze niedawno sami o nie poprosili.

- Mniej betonu oznacza więcej powierzchni biologicznie czynnej, a to przyczynia się m.in. do zwiększenia retencji wody. Ponadto o wiele przyjemniej przebywa się na podwórku, na którym przeważa zieleń, a nie wszechobecny beton - przekonuje burmistrz Krzysztof Strzałkowski.

Beton został już usunięty przy ul. Anielewicza, z podwórka między Płocką a Tyszkiewicza i położonego przy Miłej 25. Zastąpiła go uporządkowana zieleń w postaci trawników i krzewów, między blokami pojawiły się nowe chodniki, ławki i kosze na śmieci. Podobne prace trwają na dawnym boisku między ul. Nowolipie 25 a Solidarności 84 i mają się one zakończyć lada dzień.

Wstąp do księgarni

Co w przyszłym roku?

To jednak nie koniec, jak zapowiada wolski ratusz. W kolejce do zmian czekają kolejne zabetonowane w tej chwili podwórka.

- W przyszłym roku chcemy pójść za ciosem i mamy na ten cel przygotowane blisko 2,2 mln zł - mówi radna Magdalena Huszno. Prace rewitalizacyjne są już zaplanowane na podwórkach przy Redutowej, Staszica, Olbrachta, Batalionu AK "Parasol", Płockiej, Agawy i alei Solidarności. Łącznie to aż siedem kolejnych podwórek.

- Mamy nadzieję, że te działania przyczynią się do poprawy komfortu życia naszych mieszkańców - dodaje radna Huszno.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA