REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

oświata

 

Chomiczówka potrzebuje nowej podstawówki

  3 stycznia 2023

Chomiczówka potrzebuje nowej podstawówki
źródło: sp80.edu.pl

Nie jest tajemnicą, że dwie szkoły podstawowe to za mało w stosunku do potrzeb tak dużego osiedla, jakim jest Chomiczówka. Placówka przy ul. Aspekt już teraz jest mocno przepełniona, a wraz z nowymi inwestycjami deweloperskimi przybywa też dzieci i młodzieży.

REKLAMA

Radni Ilona Popławska i Daniel Pieniek przypomnieli władzom dzielnicy o konieczności rozbudowy bazy edukacyjnej na terenie Chomiczówki. Obecnie działają tam dwie szkoły podstawowe: nr 80 im. Marii Kownackiej przy ul. Chomiczówka czeka na halę pneumatyczną. Burmistrz wskazał datę Chomiczówka czeka na halę pneumatyczną. Burmistrz wskazał datę
Już od kilku lat rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej 352 przy ul. Conrada na Chomiczówce upominają się o modernizację i rozbudowę obiektów sportowych, a zwłaszcza o zadaszenie boiska.

Chomiczówka zabytkiem? Radny nie ukrywa, że chce zablokować deweloperów Chomiczówka będzie zabytkiem? To pomysł radnego
Radny Krystian Lisiak oczekuje objęcia ochroną konserwatorską układu przestrzennego osiedla Chomiczówka, wybudowanego w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Urząd Dzielnicy Bielany wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z prośbą o wyrażenie opinii w tej sprawie.
Aspekt oraz nr 352 im. Jerzego Huberta Wagnera przy Conrada

Potrzebna nowa podstawówka w Warszawie

- Mając na uwadze przeciążenie obecnych placówek oświatowych na terenie osiedla Chomiczówka, m.in. Szkoły Podstawowej nr 80, i braku perspektyw zmiany tej sytuacji w kolejnych latach, prosimy o podjęcie pilnych działań planistycznych i inwestycyjnych mających na celu zabezpieczenie potrzeb mieszkańców - napisała dwójka radnych.

Samorządowcy wiedzą, że takiej inwestycji nie da się przeprowadzić szybko. Zabezpieczenie odpowiedniego terenu i wpisanie budowy szkoły na Chomiczówce do wieloletniej prognozy finansowej byłoby jednak pierwszym krokiem na drodze do jej budowy.

REKLAMA

Umieścić szkołę w planie

Władze dzielnicy widzą potrzebę takiej inwestycji. Obszar Chomiczówki jest właśnie w fazie opracowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego i właśnie do tej jednostki trafił postulat radnych. Miejscy planiści będą teraz musieli ocenić, czy będzie możliwe zabezpieczenie potrzeb oświatowych na osiedlu.

Co ciekawe wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski jest nieco innego zdania. Uważa, że to nie Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego powinno decydować o tym, gdzie dzielnica ma postawić nową szkołę, lecz właśnie władze dzielnicy, które już zresztą przyjęły stanowisko w tej sprawie.

- Mamy wystarczający teren pod przyszłą szkołę wraz z całą infrastrukturę sportową dla niej. To nieruchomość obok parkingu żłobka przy Bogusławskiego - powiedział nam Włodzimierz Piątkowski. Jak dodał, na nowy obiekt oświatowy wraz z halą sportową potrzeba co najmniej 90 mln zł.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA