REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

interwencja

 

Chomiczówka czeka na halę pneumatyczną. Burmistrz wskazał datę

  2 stycznia 2023

Chomiczówka czeka na halę pneumatyczną. Burmistrz wskazał datę
źródło: sp352.edupage.org

Już od kilku lat rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej 352 przy ul. Conrada na Chomiczówce upominają się o modernizację i rozbudowę obiektów sportowych, a zwłaszcza o zadaszenie boiska.

REKLAMA

W związku z licznymi zgłoszeniami od rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 352 przy Conrada 6 bielański radny Krystian Lisiak już w 2018 roku zwrócił się do władz dzielnicy z prośbą o podjęcie działań zmierzających do rozbudowy infrastruktury sportowej przyszkolnych terenów zewnętrznych.

Modernizacja obiektów sportowych na Bielanach

- Porównując Szkołę Podstawową nr 352 pod względem infrastruktury sportowej z innymi szkołami wyraźnie daje się zauważyć, że ta znajdująca się w szkole przy Conrada jest zdecydowanie na niższym poziomie i wymaga zmian. Jednocześnie warto zauważyć, że szkoła ta znajduje się na tym samym terenie, co Centrum Rekreacyjno-Sportowe i dobrze by było, aby szkolna infrastruktura sportowa korespondowała z rozbudowaną ofertą sportową CRS - przekonywał wówczas radny Lisiak

Dostrzegł m. Chomiczówka zabytkiem? Radny nie ukrywa, że chce zablokować deweloperów Chomiczówka będzie zabytkiem? To pomysł radnego
Radny Krystian Lisiak oczekuje objęcia ochroną konserwatorską układu przestrzennego osiedla Chomiczówka, wybudowanego w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Urząd Dzielnicy Bielany wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z prośbą o wyrażenie opinii w tej sprawie.

Ruszył nowy żłobek na Chomiczówce Ruszył nowy żłobek na Chomiczówce
Mali warszawiacy korzystają od czwartku 15 grudnia z nowego żłobka na Chomiczówce. Finansowaną z budżetu samorządu opiekę w placówce będzie mieć maksymalnie 172 dzieci.
in. potrzebę wykonania budowy bieżni lekkoatletycznej, wymiany bramek i piłkochwytów na boisku piłkarskim, wymiany betonowego boiska do koszykówki na tartanowe i postawienia hali pneumatycznej nad boiskiem. Zapoczątkowany przez radnego Lisiaka temat nie umarł. Na sesji rady miasta zamykającej 2021 rok wprowadzono do budżetu Warszawy zadanie inwestycyjne polegające na modernizacji terenów sportowych i rekreacyjnych przy szkole na Conrada za łączną kwotę 3 mln zł. W ramach tych pieniędzy ma nastąpić montaż hali pneumatycznej. Czas jednak mija, a efektów nie widać.

REKLAMA

Co z zadaszonym boiskiem?

Do sprawy zadaszenia boiska powróciła niedawno radna Aleksandra Szymańczyk. Jak przekonuje, otrzymuje liczne zgłoszenia od mieszkańców i rodziców dzieci upominających się o inwestycję. Obecnie montaż hali pneumatycznej stanowi część zadania inwestycyjnego "Modernizacja terenów sportowych i rekreacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 352". Na jego realizację zabezpieczono 3,7 mln zł, w tym 700 tys. zł, które dzielnica pozyskała w połowie grudnia.

- Realizacja zadania będzie miała miejsce w latach 2023-2024 w formule "zaprojektuj i wybuduj", przy czym prace związane z montażem hali stanowią końcowy element inwestycji i zostały zaplanowane do wykonania w 2024 roku - informuje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# automaniak

06.01.2023 21:20

Może pan Pietraszczuk wskaże miejsca na nowe parkingi na Chomiczowce ? Nowi mieszkańcy deweloperów parkują na obecnych parkingach i miejscach parkingowych. Mieszkań przybywa a miejsc do parkowania ubywa !
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA