REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Białołęka

różne »

 

Po choinki

  21 grudnia 2002

Wydział handlu i usług wyznaczył w tym roku sześć miejsc, w których będzie można sprzedawać choinki. Wszystkie, poza jednym, czynne będą aż do wigilii Świąt Bożego Narodzenia.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Praktyka wskazuje, że najwyższy ruch w punktach sprzedaży choinek jest przed sama wigilią. Napływu klientów należy się więc spodziewać przede wszystkim w niedzielę i poniedziałek. Wszystkie punkty sprzedaży znajdują się na terenie Tarchomina i Nowodworów. "Ekstradycja" na Żeraniu. Tę scenę z Halskim kręcono przy Płochocińskiej "Ekstradycja" na Żeraniu. Tę scenę z Halskim kręcono przy Płochocińskiej "Ekstradycja" z Markiem Kondratem to nie tylko jeden z najważniejszych polskich seriali kryminalnych lat 90., ale również niezwykły zapis dawnej Warszawy. Jedna ze scen pościgu została nakręcona na Żeraniu, wzdłuż ulicy Płochocińskiej. Takie ich rozstawienie pozwoli także na pewno na ich dobrą kontrolę. Aż cztery choinkowe sklepiki usytuowano wzdłuż ul. Światowida - przy skrzyżowaniu z ul. Ćmielowską, Stefanika, Myśliborską oraz Topolową. Ponadto choinki można będzie nabyć u zbiegu ul. Porajów z Myśliborską, a także na rogu Odkrytej i Stefanika.

Patrole straży miejskiej będą w ramach akcji "Jodła" sprawdzać legalność pochodzenia drzewek. Każdy sprzedawca musi posiadać przy sobie świadectwo mówiące o tym, że drzewko pochodzi z danej hodowli. Jeżeli choinka jest sprowadzona z zagranicy, to także wymagane są dokumenty potwierdzające ten fakt.

Przestrzegamy potencjalnych nabywców przed kupowaniem choinek na terenie otwartym poza wyznaczonymi przez wydział handlu miejscami. Jest więcej niż pewne, że będą pochodziły z nielegalnego wyrębu. Oprócz wyznaczonych miejsc choinki można nabyć m.in. w sklepach ogrodniczych przy Modlińskiej.

Oczywiście wiele osób nie zamierza kupować świeżych choinek zadowalając się sztucznymi. Mają one tę zaletę, że płacimy za nie tylko raz. Nie musimy ich potem wyrzucać i sprzątać tysięcy igieł zaścielających dywan. Jest także aspekt ekologiczny. Sztuczna choinka, mimo że nie pachnie, to przynajmniej nie skłania nikogo do wycinki rosnącego w lasku drzewka. Każdy oczywiście musi sam podjąć decyzję, jaką choinkę będzie miał w domu na Święta.

żak

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Tech Research Studies 3Tech Research Studies 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

norblin lipiec 02 1norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA